Czego pragną kobiety? Czyli 2016 rokiem medycyny estetycznej

Czego pragną kobiety? Czyli 2016 rokiem medycyny estetycznej
Spis treści
  1. Chcę schudnąć pięć kilogramów
  2. Zdrowe odchudzanie przez Internet? Zdecydowanie odradzamy
  3. Piękniejemy na wiosnę
  4. Bądź wSPAniała

Chcą wyglądać pięknie. Dbać o siebie. Odnaleźć życiową równowagę. Schudnąć? Jak zawsze. I co najważniejsze… uśmiechać się. Tego życzą sobie kobiety w 2016 roku. Do realizacji celów coraz częściej wybierają usługi i porady profesjonalistów. Przekonują się też do medycyny estetycznej. Czy wiesz, że ponad pół miliona Polaków ma zamiar skorzystać z takich właśnie zabiegów w najbliższym czasie? Okazuje się, że doktor Google powoli przegrywa z ekspertami. Nareszcie!

Czego płeć piękna życzy sobie w tym roku? Naszą ciekawość zaspokaja redakcja amerykańskiego wydania Marie Claire, która zapytała 16 przypadkowych kobiet w różnym wieku o ich postanowienia noworoczne na 2016. Oprócz standardowego get in shape, a zatem uzyskania pożądanej figury, uczestniczki sondy wymieniały najczęściej dobrą organizację pracy. Na liście odpowiedzi znalazło się również: sporządzanie zdrowych posiłków, wykonywanie ćwiczeń fizycznych, a także uzyskanie życiowego balansu. I tak od ćwierćwiecza. Bo, jak twierdzi amerykański psychiatra John C. Norcross, autor światowego bestselleru „Zmiana na lepsze” (Changing for Good), przez ostatnie 25 lat postanowienia dotyczące utraty zbędnych kilogramów, ćwiczeń, rzucenia palenia oraz utrzymania dobrych relacji z innymi należą do najpopularniejszych.

Polki nie różnią się wiele od Amerykanek. Badania przeprowadzone przez Dom Badawczy Maison w ubiegłym roku pokazały, że najbardziej chciałyby schudnąć oraz uprawiać więcej sportu. Na co z przyjemnością wydałyby pieniądze? Okazuje się, że dysponując 15 tysiącami złotych na jakikolwiek zabieg kosmetyczny, najpewniej przeznaczyłyby tę kwotę na odsysanie tłuszczu. Są na jednak również inne sposoby.

Chcę schudnąć pięć kilogramów

Kobiety szukają wielu rozwiązań. Najchętniej szybkich i doraźnych. Zasięgają zatem porad u jednego z najpopularniejszych lekarzy na świecie, doktora Google. Noworoczne raporty potwierdzają. „Jak schudnąć 5kg” to jedna z najczęściej wyszukiwanych fraz w 2015 roku.

Zdrowe odchudzanie przez Internet? Zdecydowanie odradzamy

- Diety w stylu: „Schudnij 5 kg w tydzień” są z góry spisane na straty, gwarantując jedynie efekt jojo. Należy również pamiętać o tym, że każdy z nas jest inny. To, co będzie dobre dla pewnej grupy osób, niekoniecznie sprawdzi się u pozostałych. Planując dietę, kluczowe jest uwzględnienie naszych indywidualnych preferencji żywieniowych, a także wszystkich schorzeń, również ewentualnych nietolerancji czy nadwrażliwości pokarmowych. W tym celu zalecam konsultację z profesjonalistą, który określi nasze indywidualne potrzeby i możliwości. Pomocny w zrzuceniu zbędnych kilogramów będzie szczegółowy wywiad żywieniowy z ekspertem. Żadna wyszukiwarka internetowa nam tego nie zapewni – podkreśla Justyna Walerowska-Madej, dietetyk z Columna Medica. - Dietę dobrze jest uzupełnić odpowiednio dobranym treningiem, a o skórę zadbać stosownymi zabiegami kosmetycznymi. Kluczem do sukcesu jest również konsekwencja w działaniu. Warto cenne wskazówki ekspertów zamieniać w dobry nawyk – dodaje ekspert.

Piękniejemy na wiosnę

Raport TNS Polska pokazuje, że coraz więcej Polek wykorzystuje porady ekspertów. Czerpią one z rad dietetyków, trenerów personalnych bądź kosmetologów, ponieważ wiedzą, że im się to opłaca. Zmienia się również podejście do medycyny estetycznej. Okazuje się, że średnio co piąta kobieta byłaby skłonna skorzystać z medycyny estetycznej w ciągu najbliższych 2-3 lat. To nie wszystko. Ponad pół miliona Polaków ma zamiar zrobić to w ciągu najbliższego roku! Wzrastająca popularność zabiegów medycyny estetycznej jest wynikiem kilku czynników i nie dziwi to Pauliny Kublik
– dyplomowanego lekarza medycyny estetycznej, eksperta luksusowej kliniki Columna Medica. - Współczesna medycyna estetyczna daje nam coraz większe możliwości. Ponadto zabiegi te nie są tak inwazyjne i drogie, jak w przypadku operacji plastycznych.

Warto jest jednak zainwestować w wizytę u dobrego specjalisty w sprawdzonym gabinecie – mówi Paulina Kublik. To bardzo istotna informacja. Brak profesjonalizmu możemy dostrzec zwłaszcza w usługach dotyczących tzw. wypełniaczy. Należy pamiętać o tym, że dobrze wykonany zabieg wypełniający zawsze wygląda naturalnie, a w Polsce jest on jednym z najczęściej wybieranych. Często zła sława tego typu zabiegów wynika z braku profesjonalizmu danej placówki. Podobnie sprawa wygląda z makijażem permanentnym, gdzie rola specjalisty jest nieoceniona. Należy zwrócić również uwagę na sprzęt, którym wykonuje się zabiegi.

Jak wiosna, to między innymi pielęgnacja skóry. Eksperci Columna Medica zauważają zdecydowany wzrost zainteresowania efektami naprawy stanu naszej skóry. - Wiele kobiet zgłasza się w tym czasie do gabinetów medycyny estetycznej i słusznie. Kondycja naszej skóry po zimie najczęściej nie jest zadowalająca. Wśród przyczyn możemy wymienić duże różnice temperatur między mroźnym powietrzem na zewnątrz, a tym w ogrzewanych pomieszczeniach. W rezultacie osłabiony jest nasz płaszcz lipidowy, a zatem naturalna bariera ochronna skóry. Efekt? Skóra jest wysuszona, szara i traci swój naturalny blask i elastyczność. Po zimie zalecam zabiegi nawilżające i rewitalizujące, które zapewnią znaczną poprawę i ujędrnienie obszarów twarzy, zwłaszcza tych charakteryzujących się wysoką wrażliwością, jak okolice oczu, szyi, ust . Pomocny może być tutaj zabieg na twarz z czystą witaminą C, który intensywnie odżywi i rozjaśni poszarzały po zimie naskórek ,koniec zimy ,a początek wiosny to jeszcze czas na wykonanie zabiegów laserowych ,które dają świetne  efekty w połączeniu z mezoterapiami np. własnym osoczem  – radzi dr Paulina Kublik, Columna Medica.

Bądź wSPAniała

Polki korzystają również z drobnych zbiegów kosmetycznych. Są to najczęściej usługi związane z kosmetyką twarzy, manicure i pedicure oraz z proste zabiegi, takie jak henna czy regulacja brwi. Przeciętna klientka postrzega czas spędzony u kosmetyczki jako czas „specjalny”, poświęcony wyłącznie dla siebie. Tym bardziej, że 93% Polek uznaje, że kobiety powinny dbać o swój wygląd. Nieistotne czy są to zabiegi bardziej lub mniej inwazyjne, wykonane w profesjonalnym gabinecie lub domowe spa. Jedno jest pewne. Czasem nawet niewielki zabieg kosmetyczny potrafi wywołać duże efekty, a co za tym idzie - uśmiech na twarzy klientki. No właśnie. Uśmiech. Badania Omnibus TNS Polska pokazują również, że ponad połowa Polek dba o swój młody wygląd… często się uśmiechając.

Ocena artykułu

4
z 15 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(6)
4
 
(6)
3
 
(1)
2
 
(1)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4 z 15 głosów

80%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty