Cienkie i osłabione rzęsy? Przyczyny i sposoby pielęgnacji

Problemy z rzęsami może nie są najważniejszymi, z jakimi się borykamy. Ale mimo wszystko spędzają sen z powiek wielu kobietom. Jak zapobiec osłabianiu, łamliwości i wypadaniu rzęs? Grunt to delikatna pielęgnacja i dobra odżywka do rzęs.
Wiele osób zapomina o tym (albo w ogóle nie ma świadomości), że rzęsy to mniejsze wersje naszych włosów. Jeśli osłabia się kondycja ich cebulek, mogą wypadać, tracić elastyczność lub wolniej rosnąć. Co zrobić, żeby przywrócić im piękno i zdrowie? Sposobów jest wiele, ale warto zacząć od głębszego poznania problemu.
Co osłabia rzęsy?
Wygląd naszych rzęs zależy od wielu czynników – także zanieczyszczenia środowiska, toksyn, słońca. Te maleńkie włoski mogą się osłabiać w wyniku chorób, przyjmowania leków, a nawet zmian hormonalnych np. w ciąży. Na wiele z tych rzeczy niestety nie mamy wpływu.
Jest jednak grupa czynności, których wcale nie musimy wykonywać, i które również negatywnie wpływają na kondycję rzęs. Najczęściej rzęsy osłabia:
- regularne przedłużanie i zagęszczanie rzęs,
- nieumiejętne stosowanie zalotki,
- używanie przestarzałych tuszów do rzęs,
- nie robienie lub niewłaściwe robienie demakijażu.
Jak zregenerować rzęsy?
Pierwsze, co powinniśmy zrobić, to ograniczenie wszystkich czynników szkodliwych (o ile mamy taką możliwość). Koniec ze sztucznymi rzęsami, wodoodpornymi maskarami, farbowaniem rzęs i zalotką – czas zapewnić osłabionym rzęsom idealne warunki do regeneracji.
Krok drugi to świadoma pielęgnacja, czyli dostarczanie do rzęs niezbędnych składników odżywczych, odbudowa uszkodzonych włosków, wzmacnianie cebulek. Przyda się dobrze skomponowana odżywka do rzęs, która będzie alternatywą dla mniej skutecznych metod np. wcierania wazeliny lub olejowania rzęs. Naturalne olejki (przede wszystkim rycynowy) można traktować jako dodatkowe wsparcie w pielęgnacji w okresach, gdy mamy przerwę w kuracji.
Żeby odżywka do rzęs była skuteczna, trzeba stosować ją regularnie, czyli każdego dnia wieczorem po demakijażu. Jednorazowa kuracja powinna trwać od 3 nawet do 6 miesięcy – aż do pojawienia się satysfakcjonujących efektów. Mowa o wydłużeniu, zagęszczeniu, przyciemnieniu i zregenerowaniu rzęs od nasady po końcówki.
Bardzo ważna kwestia, jeśli mówimy o pielęgnacji rzęs, to demakijaż. To on może zarówno osłabić, jak i wzmocnić rzęs – zależnie od tego, jak jest wykonywany. Najważniejsza zasada: demakijażu nie wolno pomijać. Należy wykonywać go delikatnie, za pomocą łagodnego płynu micelarnego lub olejku (świetnie rozpuszcza trudne do zmycia kosmetyki) i bez pocierania rzęs.
Artykuł sponsorowany
Podobne teksty
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.
Rozpoznawanie raka piersi
Opis badań mających na celu wczesne rozpoznanie raka piersi.
Przyczyny niepłodności męskiej
Zestawienie najczęstszych przyczyn niepłodności.
Sezon na kleszcze - szczepimy wiedzę - poradnik
Jeśli przebywałeś niedawno w lesie, czy choćby w pobliskim parku, dokładnie skontroluj swoje ciało i ubranie, czy nigdzie nie ma na nim kleszczy.
Niekorzystne działanie na skórę promieniowania UV
Obecnie wiemy, że to promienie UVA są główną przyczyną fotostarzenia się skóry oraz zmian nowotworowych.
Pieprzyk, myszka i... słońce
Największym wrogiem każdej komórki barwnikowej czyli melanocyta i tego, który występuje w normalnej skórze i który buduje znamię jest słońce.
Rak szyjki macicy - wczesne wykrywanie
80% przypadków przedwczesnej śmierci z powodu raka szyjki macicy dałoby się uniknąć pod warunkiem rzetelnego przeprowadzenia badań profilaktycznych.
Zakażenie Helicobacter pylori
Stosunkowo niedawno odkryta bakteria, mogącą osiedlać się w żołądku i dwunastnicy wpływa na występowanie wielu chorób, szczególnie górnej części przewodu pokarmowego.