Chlor dobry na zęby

Chlor dobry na zęby
Związek chloru używany normalnie do oczyszczania wody przeznaczonej do picia jest składnikiem nowej pasty do zębów zapobiegającej krwawieniu dziąseł.

Związek ten (dwutlenek chloru ClO2) niszczy bakterie w przeciągu minuty a nieprzyjemny zapach z ust w ciągu kilku minut. Jest to jeden z najszybciej działających neutralizatorów. Jest również zupełnie nieszkodliwy dla zdrowia w przeciwieństwie do innych związków chloru.

Choroby dziąseł powodowane są przez bakterie rozwijające się w jamie ustnej. Ten aktywny składnik znajdujący się w nowej paście do zębów niszczy bakterie uszkadzając ich ścianę komórkową oraz hamując syntezę białek. Testy laboratoryjne wykazały, że dzięki nowej paście do zębów zniszczonych zostaje 99,999% szkodliwych mikroorganizmów w tym drożdże, bakterie i wirusy.

Przeprowadzono porównanie skuteczności działania różnych past do zębów - wynik był jednoznaczny - nowa pasta hamowała najlepiej krwawienie spowodowane chorobami dziąseł.

Nowa pasta znana jest pod nazwą DioxiBrite a więcej informacji można uzyskać kierując się na stronę www.frontierpharm.com.

Naukowcy z American Society for Microbiology, którzy przeprowadzali testy tej pasty uważają, że aktywny związek, który ona zawiera może leczyć również inne schorzenia np. trądzik, wirus opryszczki czy brodawki.

Ocena artykułu

3.62
z 37 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(6)
4
 
(19)
3
 
(6)
2
 
(4)
1
 
(2)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.62 z 37 głosów

68%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty