Aktywność ułatwia zasypianie

Dzieci, które nie są aktywne w ciągu dnia, mają większe problemy z zaśnięciem. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Nowozelandczyków każda godzina spędzona w sposób nieaktywny, opóźnia zaśnięcie o trzy minuty. Najszybciej przechodzą w stan uśpienia dzieci aktywne cały dzień. Coraz więcej badań potwierdza fakt, że skracanie ilości godzin spędzonych w łóżku może negatywnie wpływać na ludzki organizm. Do najczęstszych dolegliwości zalicza się cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, otyłość, czy schorzenia neurologiczne.
Prace badawcze ukazują związek pomiędzy wysiłkiem fizycznym, a długością snu. W eksperymencie wzięło udział 591 dzieci. Wszystkie były w wieku 7 lat. Średni czas potrzebny, aby zapaść w sen wynosił 26 minut, jednakże rozpiętość wyników była dosyć spora mianowicie od 13 do 42 minut. Jedno dziecko na dziesięć miało problemy z szybkim zaśnięciem. Ponadto siedmiolatkowie aktywnie spędzający dzień potrzebowali o 15,5 minut mniej aby móc się zdrzemnąć. Co więcej jak wykazały badania niedostatek czasu poświęconego na regenerację organizmu wiąże się z gorszymi wynikami w szkole oraz podwyższeniem ryzyka wystąpienia otyłości. Statystyki pokazują, że aż 16 procent rodziców zauważa problem swoich latorośli. Eksperyment pokazuje, że ruch jest istotny nie tylko ze względu na utrzymanie odpowiedniej wagi, czy prawidłowego rozwoju układu krwionośnego, ale także z uwagi na dobrą jakość snu.
MediWebzespół redakcyjny
Podobne teksty
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Pierwsze zwiastuny
Ciało wysyła do nas alarmujące sygnały, które zauważone mogą stać się cenna wskazówką dla dalszego postępowania.
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.
Rozpoznawanie raka piersi
Opis badań mających na celu wczesne rozpoznanie raka piersi.
Przyczyny niepłodności męskiej
Zestawienie najczęstszych przyczyn niepłodności.
Sezon na kleszcze - szczepimy wiedzÄ™ - poradnik
Jeśli przebywałeś niedawno w lesie, czy choćby w pobliskim parku, dokładnie skontroluj swoje ciało i ubranie, czy nigdzie nie ma na nim kleszczy.
Nagłe schorzenia narządu wzroku
W okulistyce, podobnie jak w innych działach medycyny, znane są stany chorobowe wymagające szybkiej pomocy, które najczęściej objawiają się nagłą utratą widzenia, a także silnym bólem oka.
Niekorzystne działanie na skórę promieniowania UV
Obecnie wiemy, że to promienie UVA są główną przyczyną fotostarzenia się skóry oraz zmian nowotworowych.
Pieprzyk, myszka i... słońce
Największym wrogiem każdej komórki barwnikowej czyli melanocyta i tego, który występuje w normalnej skórze i który buduje znamię jest słońce.