Aerobik dla piersi

Aerobik dla piersi
Piersi zbudowane są z tkanki gruczołowej i tłuszczowej i żadne ćwiczenia nie są w stanie zmienić proporcji tych tkanek. Ale odpowiedni zestaw ćwiczeń może poprawić kondycje mięśni piersiowych, przez co można uzyskać naturalny efekt liftingujacy. Ćwiczenia opracowała Molly Fox - szefowa nowojorskiego Fitness Center i zaleca wykonywanie ich na początku 2 razy w tygodniu 12-15 razy zwiększając częstotliwość do 45 powtórzeń z 30-sekundową przerwą pomiędzy poszczególnymi trzema ćwiczeniami.

Motyl w leżeniu na plecach

  1. Leżąc na plecach na wąskiej ławeczce z ugiętymi kolanami trzymamy w dłoniach obciążenia o wadze 1-3 kg. Zaczynamy od zbliżenia dłoni razem nad głową z lekko ugiętymi łokciami, a następnie wydychając powietrze opuszczamy kończyny (ugięte łokcie mają się znaleźć na wysokości poziomu ławki), a następnie wdychając powietrze znowu unosimy kończyny zbliżając dłonie do siebie nad głową.
  2. Zmodyfikowane pompki
    Opierając się na kolanach (podudzia skrzyżowane) i dłoniach opuszczamy klatkę piersiową do momentu kiedy nos prawie dotknie podłogi, liczymy do dwóch i unosimy klatkę z powrotem do góry.
  3. Ćwiczenie z gumą lub taśmą elastyczną na siedząco
    Siedząc na podłodze trzymamy taśmę, która przechodzi pod stopami. Następnie pociągamy taśmę tak aby łokcie ugięły się pod katem prostym. Wytrzymujemy w pozycji licząc do dwóch i zwalniamy taśmę wracając do pozycji wyjściowej.

Zaklad Patomorfologii Szpitala Wolskiego w Warszawie

Ocena artykułu

4.44
z 41 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(29)
4
 
(6)
3
 
(2)
2
 
(3)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.44 z 41 głosów

85%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty