35 tydzień ciąży

35 tydzień ciąży
Spis treści
  1. Rozwój twojego dziecka
  2. Twoja ciąża

Rozwój twojego dziecka

Twoje dziecko waży już około 2550 gramów ale w tym tygodniu zaczyna się szybkie przybieranie na wadze - około pół do trzech czwartych funta co tydzień! Tłuszcz jest odkładany pod skórą dziecka, szczególnie na barkach.

Z powodu sporych rozmiarów, twoje dziecko jest teraz ściśnięte w macicy i ma ograniczoną możliwość ruchów, więc możesz zauważyć że rzadziej odczuwasz poruszanie się dziecka, choć ruchy te mogą być silniejsze. Głowa twojego dziecka, jeśli ułożyło się ono do dołu główką, spoczywa na twojej kości łonowej, przygotowana do porodu.

Twoja ciąża

Możesz odczuwać silną więź ze swoim nienarodzonym jeszcze dzieckiem, jednak więź ta stanie się jeszcze silniejsza z chwilą gdy się ono urodzi. Więź - głęboki związek który rozwija się między tobą a dzieckiem, zwykle ujawnia się podczas minut i dni po porodzie, jednak może też rozwinąć się po pewnym czasie. Więź ta nie tylko sprawia że pragniesz ochraniać swoje dziecko, darzysz je bezgranicznym uczuciem, ale także sprawia że dziecko ma poczucie bezpieczeństwa po wydostaniu się z macicy na świat.

Ocena artykułu

3.72
z 83 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(17)
4
 
(42)
3
 
(12)
2
 
(8)
1
 
(4)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.72 z 83 głosów

71%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty