29 tydzień ciąży

29 tydzień ciąży
Spis treści
  1. Rozwój twojego dziecka
  2. Twoja ciąża

Rozwój twojego dziecka

Twoje dziecko jest nadal aktywne, a pierwsze nieśmiałe ruchy ustąpiły miejsca silnym dźgnięciom i uderzeniom, które mogą być nawet nieprzyjemne. Jeśli zauważysz osłabienie ruchliwości dziecka, policz liczbę ruchów płodu - twoje dziecko powinno poruszać się przynajmniej 10 razy na godzinę. Jeśli nie doliczysz się tylu ruchów, porozmawiaj ze swoim lekarzem prowadzącym.

Nadnercza dziecka zaczęły produkować hormony takie jak androgeny i estrogeny. Hormony te pobudzają produkcję hormonu prolaktyny u matki, co powoduje wytwarzanie siary, rodzaju mleka którym będzie odżywiał się noworodek w pierwszych dniach życia, jeśli matka zdecyduje się karmić piersią.

Twoja ciąża

Podczas ciąży bardzo ważne jest żelazo, które zapewnia produkcję krwinek czerwonych, których musi powstawać więcej w związku ze zwiększoną objętością krwi krążącej oraz zabezpiecza zapasy żelaza u płodu, z których dziecko będzie korzystać przez kilka miesięcy po porodzie. Powinnaś spożywać przynajmniej 30 miligramów żelaza na dzień podczas drugiego i trzeciego trymestru. Ponieważ niedobór żelaza zdarza się często w okresie ciąży, twój lekarz może zlecić ci oznaczenie poziomu żelaza we krwi. Jeśli okaże się niski, otrzymasz receptę na preparat żelaza.

Ocena artykułu

4.08
z 113 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(39)
4
 
(51)
3
 
(17)
2
 
(5)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.08 z 113 głosów

80%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty