21 tydzień ciąży

21 tydzień ciąży
Spis treści
  1. Rozwój twojego dziecka
  2. Twoja ciąża

Rozwój twojego dziecka

Płyn owodniowy, który ochraniał i amortyzował wstrząsy płodu w macicy, spełnia teraz dodatkową rolę. Jelita dziecka dojrzały na tyle, że małe ilości cukru mogą być absorbowane z płynu który połyka i który przechodzi przez przewód pokarmowy do jelita grubego.Jednak prawie wszystkie związki odżywcze nadal docierają poprzez łożysko z twojego organizmu.

Do tej pory wątroba i śledziona dziecka były odpowiedzialne za produkcję komórek krwi.(Wątroba płodu produkuje krwinki aż do momentu porodu). Jednak obecnie także szpik kostny dojrzał na tyle, że może produkować komórki krwi.

Twoja ciąża

Czy ćwiczenia fizyczne są bezpieczne w ciąży? Mogą być one wspaniałym sposobem na zachowania dobrej figury i kondycji, a także zmniejszać ryzyko rozwoju takich objawów jak żylaki, nadmierne tycie, bóle pleców. Jednak ciąża nie może być okresem, gdy rozpoczniesz trening do triatlonu - najważniejsze to zachowanie umiaru i spokojne, powolne ćwiczenia. Ponieważ więzadła stają się bardziej zwiotczałe w czasie ciąży, jesteś bardziej podatna na urazy i kontuzje, tak więc najlepszym wyborem będzie joga, pływanie i spacery. Porozmawiaj ze swoim lekarzem prowadzącym przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu ćwiczeń.

Ocena artykułu

4.45
z 64 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(45)
4
 
(10)
3
 
(3)
2
 
(5)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.45 z 64 głosów

86%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty