15 tydzień ciąży

15 tydzień ciąży
Spis treści
  1. Rozwój twojego dziecka
  2. Twoja ciąża

Rozwój twojego dziecka

W tym tygodniu skóra płodu rozwija się w tak cienką i przezroczystą warstwę, że można by zobaczyć przez nią naczynia krwionośne. Nadal postępuje rozwój włosów na główce i brwiach. Jeśli twoje dziecko będzie miało ciemne włosy, mieszki włosowe mogą zacząć produkować pigment, który nada im barwę. Uszy dziecka są już prawie na swojej ostatecznej pozycji, choć nadal znajdują się trochę poniżej tego poziomu.

We wnętrzu organizmu trwa rozwój kości i szpiku. Postępuje też rozwój mięśni, a twoje dziecko potrafi już zwinąć rękę w pięść, zginać ramiona w łokciach i nadgarstkach.

Twoja ciąża

Czy czujesz nareszcie że jesteś w ciąży? Wiele kobiet twierdzi, że nie czują tego dopóki nie muszą zamienić swoich jeansów na ubrania ciążowe, a inni nie zaczną zauważać ich powiększającego się brzucha. Dla wielu świadomość ta jest zarazem radosna jak i trochę przerażająca. To normalne, że czujesz się jak na emocjonalnej karuzeli (to wpływ hormonów). Co jeszcze możesz odczuwać? Roztargnienie. Nawet najbardziej zorganizowane kobiety podają, że w czasie ciąży stają się jakoś bardziej zapominalskie, niezdarne i mają problemy z koncentracją. Staraj się ograniczać stresy do minimum i podchodź do swoich niedomagań umysłowych ze spokojem - są one tylko przejściowe.

Ocena artykułu

4.12
z 42 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(15)
4
 
(19)
3
 
(6)
2
 
(2)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.12 z 42 głosów

81%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty