Witaminy w diecie dzieci

Pierwsze lata życia każdego dziecka stanowią okres nie tylko intensywnego, gwałtownego wzrostu, ale również rozwoju zarówno fizycznego, psychicznego, intelektualnego, emocjonalnego jak i społecznego. Maluchy, pełne energii, wigoru oraz żądne poznawania i odkrywania otaczającego świata, poprzez zabawę i naukę przygotowują się do dorosłego życia.
Konsekwencje niedoboru witamin
Ogromny wpływ na rozwój i stan zdrowia maluchów w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym posiada odpowiednio zbilansowana, racjonalna dieta zgoda z podstawowymi zasadami prawidłowego żywienia. Dieta kilkulatka, zdobywającego wiedzę i nowe umiejętności w gronie rówieśników, powinna zawierać szereg różnorodnych witamin i składników mineralnych, a ponad to nie może w niej zabraknąć między innymi: drogocennego białka, tłuszczy czy węglowodanów w ściśle określonych proporcjach, stanowiących podstawowy budulec młodego organizmu oraz dostarczających niezbędnej, codziennej porcji energii. Niedobór lub brak poszczególnych witamin i minerałów w diecie dziecka, a przede wszystkim wapnia, fosforu, kwasu foliowego, żelaza i cynku, jest nie tylko częstą przyczyną kłopotów w nauce, ale może prowadzić również do różnorodnych zaburzeń rozwoju lub poważnych chorób i dolegliwości niebezpiecznych dla zdrowia. Niestety skomponowanie idealnej, racjonalnej diety stanowi dla większości zapracowanych i zabieganych rodziców prawdziwe wyzwanie i bardzo często pochłania mnóstwo czasu, stąd też menu współczesnych dzieci pozostawia wiele do życzenia. W jadłospisie kilkulatków królują zwykle ogromne ilości słodyczy, chipsów, jedzenie typu fast food i niezdrowe, które zabijają apetyt, a przede wszystkim mają fatalny wpływ na stan zdrowia i rozwój dziecka.
Znaczenie suplementów diety dla dzieci
Zdecydowana większość maluchów w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym zaliczana jest do grupy niejadków lub kategorycznie odmawia spożywania określonych grup produktów, co może prowadzić do poważnego niedoboru poszczególnych witamin. W takiej sytuacji warto sięgnąć po ogólnodostępne na rynku farmaceutycznym różnorodne suplementy diety lub nowoczesne komplety witamin dla dzieci dostosowane do wieku oraz indywidualnych potrzeb malucha. Komplety witamin dla dzieci, dostępne w postaci syropów, tabletek, saszetek czy atrakcyjnych i smacznych żelek, często wzbogacone o żelazo, stanowią doskonałe uzupełnienie codziennej diety, ale nie mogą jej całkowicie zastępować, o czym rodzice powinni pamiętać. Zawierają szereg różnorodnych, niezbędnych witamin i minerałów, które zapewniają optymalny i prawidłowy rozwój dziecka, dzięki czemu maluchy mogą cieszyć się doskonałym zdrowiem, kondycją fizyczną i energią. Regularne przyjmowanie suplementów diety pozytywnie wpływa na rozwój malucha, wzrost i rozwój kości, odporność czy funkcjonowanie całego organizmu. Odpowiednia dieta wzbogacona o komplet witamin dla dzieci oraz duża ilość ruchu na świeżym powietrzu o każdej porze roku gwarantują prawidłowy rozwój dziecka jak również doskonały stan zdrowia.
Artykuł sponsorowany
Podobne teksty
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Dieta kobiety ciężarnej i matki karmiącej piersią
Racjonalna dieta kobiety w czasie ciąży i karmienia piersią powinna dostarczać odpowiednią ilość energii, a także zawierać niezbędne składniki odżywcze w prawidłowych ilościach i proporcjach.
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.
Rozpoznawanie raka piersi
Opis badań mających na celu wczesne rozpoznanie raka piersi.
Przyczyny niepłodności męskiej
Zestawienie najczęstszych przyczyn niepłodności.
Sezon na kleszcze - szczepimy wiedzę - poradnik
Jeśli przebywałeś niedawno w lesie, czy choćby w pobliskim parku, dokładnie skontroluj swoje ciało i ubranie, czy nigdzie nie ma na nim kleszczy.
Niekorzystne działanie na skórę promieniowania UV
Obecnie wiemy, że to promienie UVA są główną przyczyną fotostarzenia się skóry oraz zmian nowotworowych.
Pieprzyk, myszka i... słońce
Największym wrogiem każdej komórki barwnikowej czyli melanocyta i tego, który występuje w normalnej skórze i który buduje znamię jest słońce.
Rak szyjki macicy - wczesne wykrywanie
80% przypadków przedwczesnej śmierci z powodu raka szyjki macicy dałoby się uniknąć pod warunkiem rzetelnego przeprowadzenia badań profilaktycznych.