Warsztaty

Warsztaty
Fundacja Marka Kamińskiego oraz polska firma farmaceutyczna Adamed zapraszają dzieci z chorobami serca oraz ich rodziców na bezpłatne, weekendowe warsztaty w ramach kampanii „Nadzieja dla serc”.

Najbliższe warsztaty odbędą się 17 - 18 maja br. w Warszawie, w Ośrodku Szkoleniowo - Konferencyjnym Geovita w Jadwisinie (ul. Ogrodowa 31).

Warsztaty „Nadzieja dla serc” mają za zadanie wesprzeć psychologicznie małych pacjentów oraz ich rodziców w przygotowaniu dziecka do operacji oraz w jego powrocie do aktywnego życia poza szpitalem. W ich trakcie są prezentowane różne metody wsparcia, motywacji, relaksacji oraz radzenia sobie ze stresem.

Dla dzieci przygotowano specjalne warsztaty pracy z oddechem, reedukacji ruchowej, samopoznania i rozwoju potencjału poprzez ruch. Najmłodsze dzieci, w wieku od 3 do 6 lat, będą mogły uczestniczyć w zajęciach z zastosowaniem metody Montessorii. Metoda ta kładzie nacisk na umożliwienie dziecku swobodnej aktywności oraz kształcenie jego zmysłów.

Dla osób dorosłych asystujących dzieciom w warsztatach przygotowano specjalne zajęcia. Specjaliści przekażą rodzicom fachową wiedzę o sposobach opieki nad dziećmi po operacji serca bądź z jego dysfunkcją, metodach rehabilitacji i radzenia sobie na co dzień z chorobą ich pociech i podopiecznych. W ramach tzw. bloku medycznego zaplanowane są konsultacje z prof. Bohdanem Maruszewskim z Kliniki Kardiochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka.

Warsztaty są także miejscem wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia rodzin z dziećmi dotkniętymi przewlekłą chorobą serca.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają nocleg oraz pełne wyżywienie dla dziecka oraz opiekunów. Warsztaty rozpoczynają się w sobotę o godz. 10.30, kończą się w niedzielę o godz. 15.00.

Aby wziąć udział w warsztatach należy pobrać formularz zgłoszeniowy ze strony www.kaminski.pl i wypełniony przesłać do Fundacji Marka Kamińskiego. Formularz można przesłać na adres e-mail fundacja@invena.pl, adres Fundacji (ul. Grunwaldzka 212, 80-266 Gdańsk) lub na numer fax. (0-58) 552 33 15.

Projekt „Nadzieja dla serc” został podjęty z myślą o dzieciach przewlekle chorych, szczególnie dzieciach cierpiących na choroby serca. Swoją działalnością firma Adamed oraz Fundacja Marka Kamińskiego chcą poprawić jakość życia małych pacjentów oraz wspomóc leczenie wybranych przypadków dzieci w Polsce.

Ocena artykułu

4.22
z 23 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(11)
4
 
(9)
3
 
(1)
2
 
(1)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.22 z 23 głosów

87%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty