Uwaga, stan zapalny!

Uwaga, stan zapalny!
Spis treści
  1. Zapaleni do walki
  2. Tradycyjna aspiryna
  3. Zdrowie pod kontrolą

Stan zapalny to proces obronno – naprawczy naszego organizmu, który powstaje gdy przychodzi nam się zmierzyć z zarazkami. Towarzyszy mu często podwyższona temperatura ciała, poczucie ogólnego zmęczenia i osłabienia oraz ból. I choć jest to ból w tzw. dobrej sprawie, nie jesteśmy na niego skazani. Nowoczesne leki przeciwbólowe szybko przynoszą ulgę, a dodatkowo wspierają organizm w walce z intruzami.

Zapaleni do walki

Stan zapalny pojawia się najczęściej po przekroczeniu przez zarazki naszej „linii obrony” (czyli skóry i błon śluzowych) i dostaniu się do wnętrza organizmu. Stan zapalny może być również efektem choroby, która próbuje zaatakować nasze narządy lub tkanki. Układ odpornościowy nie pozostaje bierny i stawia na nogi hormony (przede wszystkim prostaglandyny, ale również chemotrieny, leukotrieny i tromboksany), które mają za zadanie wywołać i utrzymać reakcję zapalną, która objawia się najczęściej bolesnością, obrzękiem i zaczerwienieniem uszkodzonego miejsca. Organizm walczy z zarazkami wytwarzając odpowiednie przeciwciała oraz… gorączkując. Gorączka, czyli podwyższona temperatura ciała jest dla niektórych zarazków po prostu zabójcza. Po zlikwidowaniu wroga – organizm wraca do pełni zdrowia, a stan zapalny i jego objawy mijają. Zanim jednak miną przychodzi nam się zmierzyć z bólem…

Tradycyjna aspiryna

Ból skutecznie obniża nasze samopoczucie i utrudnia wykonywanie codziennych obowiązków. Na szczęście nie musimy męczyć siebie i naszego organizmu – wystarczy sięgnąć po odpowiedni lek przeciwbólowy. Tradycyjna bayerowska aspiryna w nowej odsłonie to skuteczny sposób na ból. Nowoczesny Aspirin Pro to tabletka działająca dwa razy szybciej dzięki unikatowemu wnętrzu: musujący rdzeń z mikroaktywnymi cząsteczkami rozpuszcza się sześć razy szybciej (w porównaniu do zwykłej aspiryny), a co za tym idzie – szybciej przenika do krwioobiegu i zaczyna działać. Tabletki są powlekane (co znacząco ułatwia ich połknięcie) i dobrze tolerowane przez organizm. Aspirin Pro działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, a także łagodzi stan zapalny oraz dolegliwości związane z grypą lub przeziębieniem. Dodatkowym plusem jest ekstremalnie wygodne opakowanie – każda tabletka zapakowana jest osobno, można ją bez wysiłku oddzielić od pozostałych i schować np. do portfela.

Zdrowie pod kontrolą

Pamiętajmy, że każdy stan zapalny to sygnał, że nasz organizm podjął walkę z atakującymi go zarazkami. Stan zapalny może być wynikiem zwykłego przeziębienia (gdy boli nas głowa i gardło) lub zaproszeniem do wizyty u stomatologa (gdy boli nas ząb). Jeżeli jednak dolegliwości przedłużają się i nie potrafimy jednoznacznie określić ich przyczyny – zgłośmy się do lekarza. Podstawowe badania krwi (OB i CRP) oraz dokładny wywiad pozwolą potwierdzić stan zapalny, określić jego zakres lub rozmiar i znaleźć przyczynę (mogą być konieczne dodatkowe badania zlecone przez lekarza). W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć – zdiagnozujmy chorobę zanim się rozwinie i rozgości w naszym organizmie.

 

Ocena artykułu

4.13
z 8 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(2)
4
 
(5)
3
 
(1)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.13 z 8 głosów

88%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty