Seks oralny

Seks oralny
Spis treści
 1. Język
 2. Pozycja do seksu oralnego
 3. Tempo seksu oralnego
Seks oralny jest dość popularną praktyką seksualną, mogącą dać dużo przyjemności obydwojgu partnerom i stać się regularną i satysfakcjonującą częścią życia seksualnego. Seks oralny jest wielką przyjemnością dla mężczyzn, gdyż gwarantuje bezpośrednią stymulacją prącia i moszny. U kobiet uczucie przyjemności pochodzi głównie z drażnienia wrażliwych zakończeń nerwowych znajdujących się w okolicy łechtaczki.

Wielu mężczyzn zabiera się do seksu oralnego rozchylając nogi kobiety i przykładając usta do jej genitaliów. Następne zaczynają lizać, ssać i przygryzać różne części sromu. Każda technika jest dobra, bo czegokolwiek byś nie dotknął dostarczysz partnerce pewnych doznań. Pechowo dla kobiet, mężczyźni często zapominają, że najważniejszy jest sposób w jaki używają języka w celu wywołania pobudzenia u partnerki. Zwykle są oni tak zajęci pieszczeniem całego sromu, że zapominają o tym, iż podstawą jest sposób w jaki pieszczą ciało kobiety a nie rejony których dotykają. Dlatego tak ważne jest poznanie sposobów używania języka z których każdy odgrywa unikalną rolę w sztuce kochania.

Podczas stosunku oralnego, gdy partner pieści twoją łechtaczkę skup się na utrzymywaniu napiętego mięśnia Kegela oraz mięśni nóg. Dzięki napinaniu mięśnia Kegela będziesz cały czas świadoma odczuć docierających z narządów płciowych. Napinanie mięśni nóg sprawi, że będziesz wychylać miednicę do przodu co gwarantuje lepszą pozycję do seksu oralnego.

Język

W czasie następnego stosunku oralnego zwróć uwagę w jaki sposób twój partner operuje językiem. Spróbuj ustalić, które sposoby najbardziej ci odpowiadają.

Sześć głównych pozycji języka stosowanych w czasie seksu oralnego oraz ćwiczenia.

 • Język szeroki z ostrymi krawędziami - Aby uzyskać taką pozycję wysuń język tak daleko jak tylko potrafisz i spróbuj dosięgnąć nosa. Po ułożeniu języka w ten sposób utrzymuj napięcie mięśni i zacznij poruszać językiem dookoła. Powtórz serię trzech ćwiczeń tzn poruszanie językiem dookoła, w górę i w dół pięć razy
 • Język okrągły z ostrymi krawędziami - Aby uzyskać tą pozycję spróbuj równocześnie dotknąć czubkiem języka od podniebienia a nasadą języka do dna jamy ustnej. W tej pozycji próbuj przesuwać język w głąb i na zewnątrz cały czas pamiętając o tym aby był napięty i okrągły.
 • Język płaski, miękki, szeroki - Aby uzyskać tę pozycję rozpłaszcz język w jamie ustnej niech spoczywa delikatnie na dolnych zębach. Teraz powoli utrzymując pozycję wysuń język z ust. Przećwicz poruszanie szerokiego czubka języka w górę, w dół i na boki. Potwórz pięć serii po trzy ćwiczenia utrzymując każdą pozycję prz 2 sekundy.
 • Język płaski, twardy, szeroki - Aby uzyskać tę pozycję rozpłaszcz język w jamie ustnej i przykryj nim wszystkie dolne zęby. Używając siły próbuj pchać językiem we wszystkich kierunkach. Poruszaj nim dookoła, w głąb i na zewnątrz jamy ustnej, cały czas pamiętając o tym aby był twardy i szeroki.
 • Język odwrócony - Aby uzyskać tę pozycję przekręć język "do góry nogami" i spróbuj wysunąć go na zewnątrz cały czas urzymując taką pozycję.
 • Język z podwiniętymi brzegami - Aby uzyskać taką pozycję podwiń do góry boki języka, tak by się zetknęły po czym wysuń język na zewnątrz. Utrzymując tą pozycję obracaj językiem zgodnie i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

Naucz swojego partnera każdej z tych pozycji i niech próbuje dotykać w ten sposób poszczególne części twojego sromu. W praktyce jest to znacznie trudniejsze niż się wydaje i większość ludzi zapomina utrzymywać język w odpowiedniej pozycji i rozluźnia go. Wielu osobom pomaga wykonywanie wspomnianych ćwiczeń a niektórzy twierdzą, że użycie smakowych substancji do smarowania narządów płciowych może bardzo ułatwić ich wykonanie.

Zauważ, że gdy dotykasz językiem czy to własnej ręki czy też sromu partnerki dość szybko staje się on suchy. Zdarza się to często i niezależnie od pozycji języka. Chociaż żadna z pozycji nie jest ani lepsza ani gorsza, to jednak istnieje prosty sposób na uniknięcie takiej sytuacji. Po prostu zanim zaczniesz zwilż koniec języka śliną. Mimo to po kilku minutach lizania w twoich ustach zacznie zbierać się ślina. W tej sytuacji najważniejsze jest byś utrzymywał swój język wilgotny i nie ślinił się. Jedną z najgorszych rzeczy jest podrażnienie narządów płciowych szorstkim językiem. W takiej sytuacji pomocny może się okazać żel za pomocą którego możesz utrzymać gładkość powierzchni.

Pozycja do seksu oralnego

Cześć kobiet twierdzi, że ich ulubioną pozycją do seksu oralnego jest taka, gdy leżą z szeroko rozłożonymi nogami podczas gdy partner klęczy naprzeciwko. Inne mówią, że osiągają największe podniecenie gdy siedzą na stole a partner znajduje się niżej z ustami na wysokości narządów płciowych. W każdym przypadku ważne jest eksperymentowanie w próbowaniu różnych pozycji aby nie tylko poszerzyć wiedzą o tym jak wpływają one na doznania seksualne, ale także by urozmaicić stosunek płciowy. Dobry seks wymaga pewnych schematów wynikających z poznania potrzeb partnera ale także chęci próbowania czegoś nowego, czego nie robiliście do tej pory.

Tempo seksu oralnego

Jeśli więc oboje jesteście gotowy by zacząć powinniście ustalić jaki tempo wolicie na początek. Mężczyzna może zacząć powoli, stopniowo dozując wywoływane u partnerki podniecenie. Oznacza to dość długotrwałe całowanie, lizanie i podgryzanie wewnętrznej strony ud z jednoczesnym powolnym przesuwaniem się w górę w stronę sromu. Drugim sposobem jest szybkie rozpoczęcie seksu oralnego i gwałtowne zajęcie się sromem kobiety.

Oba sposoby są równie ważne i mają swoje mocne punkty. Zwróć uwagę, że eksperymentowanie może wywołać szeroką gamę odczuć. Bez względu na rodzaj reakcji twojej lub partnera wszystko jest dozwolone, a głównym celem jest odkrycie waszych preferencji dotyczących seksu oralnego. Kiedy oboje poznacie co wam odpowiada, będziecie na lepszej pozycji do dalszego poszukiwania i próbowania jakie zachowania chcielibyście w przyszłości rozwijać.

Ocena artykułu

3.88
z 67 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(14)
4
 
(40)
3
 
(7)
2
 
(3)
1
 
(3)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.88 z 67 głosów

81%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

  Podobne teksty