Pozytywny Impuls- kwartalnik poświęcony tematyce SM

Pozytywny Impuls- kwartalnik poświęcony tematyce SM

W marcu na polskim rynku pojawił się pierwszy numer kwartalnika „Pozytywny Impuls”. Czasopismo w całości poświęcone jest tematyce związanej ze stwardnieniem rozsianym (SM). To pierwszy taki magazyn, który powstał w odpowiedzi na „głód” informacji wszystkich tych, którzy potrzebują szeroko pojętej wiedzy na temat tej choroby.


Kwartalnik kierowany jest przede wszystkim do chorych na SM, ich bliskich, środowiska medycznego (lekarze, pielęgniarki), ale również do działaczy organizacji non-profit, instytucji państwowych i samorządowych. Dostarcza wiedzę na temat stwardnienia rozsianego oraz radzi w jaki sposób stawiać czoła chorobie w codziennym życiu. Odnajdziemy w nim najświeższe informacje
ze świata nauki, porady specjalistów w dziedzinie medycyny, rehabilitacji, psychologii i prawa. Obrazuje trudną sytuację w jakiej znajdują się polscy pacjenci, ale jednocześnie pomaga przezwyciężać wszelakie bariery, dając pozytywny impuls do zmiany.

W marcowym numerze czytelnicy mogą zapoznać się między innymi z informacjami porównującymi standardy leczenia, rehabilitacji i jakości życia chorych z SM w Europie i w Polsce. Ciekawe wywiady z Umą Aaltonen (chora na SM, pisarka, była europarlamentarzystka) i Markiem Siwkiem (chorym na SM muzykiem zespołu Lombard) dają odpowiedź na pytanie jak znaleźć siłę motywującą do działania. Potwierdzają, że choroba nie pozbawia możliwości dobrego życia, co więcej pozwala rozwijać się i realizować własne pasje.

Pierwszy numer otrzymać może każdy kto prześle maila na adres redakcja@pozytywnyimpuls.pl i pokryje koszty przesyłki (oferta ważna do wyczerpania nakładu). Dodatkowo „Pozytywny Impuls” w całości dostępny jest również w wersji elektronicznej na stronie www.pozytywnyimpuls.pl. Kolejne, będzie można zamówić w prenumeracie wypełniając formularz ze strony internetowej. Nakład magazynu na chwilę obecną wynosi 3 000 egzemplarzy.

Kwartalnik powstał z inicjatywy nowo założonej fundacji Pozytywny Impuls, której misją jest prowadzenie szeroko pojętych działań edukacyjnych w obszarze chorób neurologicznych, przede wszystkim stwardnienia rozsianego.

Stwardnienie rozsiane (łac. Sclerosis Multiplex) jest chorobą neurologiczną, która dotyka w Polsce około 60. tysięcy osób. Jest to choroba bardzo poważna z dolegliwymi konsekwencjami. W porównaniu do innych krajów europejskich polscy chorzy na SM znajdują się w bardzo trudnej sytuacji spowodowanej brakiem Narodowego Programu Leczenia Chorych na SM oraz niewystarczającymi środkami finansowymi przeznaczonymi na podstawową opiekę i odpowiednie leczenie.

Nadal pozostajemy jedynym w Europie krajem, w którym nie wypracowano systemowego i kompleksowego programu leczenia chorych z SM. Brakuje rozwiązań w zakresie rehabilitacji, pomocy psychologicznej, szkolenia kadry zajmującej się SM, a środki finansowe pozwalają na pomoc zaledwie ok. 2 % chorym.Polska nie przestrzega uchwalonej w 2003 r. Rezolucji Parlamentu Europejskiego zakazującej dyskryminacji chorych na SM. Dlatego Narodowy Program Leczenia Chorych na SM, o którego wdrożenie walczącą polscy neurolodzy, to w tej chwili jedyna szansa na sukcesywną poprawę sytuacji polskich pacjentów.

Ocena artykułu

3.75
z 24 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(5)
4
 
(12)
3
 
(4)
2
 
(2)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.75 z 24 głosów

71%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty