Pozycja seksualna siedząca tylna

Pozycja seksualna siedząca tylna
Spis treści
  1. Urozmaicenie ruchów
Pozycje siedzące, w których partnerzy mogą się wzajemnie obserwować, są bardzo podniecające i mają walor dużej oryginalności, chociaż ograniczają swobodę ruchów. Pozycja ta zalecana jest partnerom, którzy pragną opóźnić szybkość orgazmu. Pozycja ta należy do pozycji, gdzie dominująca rola przypada siedzącej na mężczyźnie i zwróconej do niego plecami partnerce. W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie a jej nogi znajdują się po obu stronach siedzącego np. na krześle mężczyzny. Pozycja ta umożliwia głęboką penetrację, którą kontroluje, w zależności od potrzeb, kobieta poruszająca się w górę i w dół po osi członka. Również mężczyzna odchylając się mocno do tyłu i podpierającrękami eksponując w ten sposób członek, umożliwia w ten sposób łatwiejsze jego wprowadzenie do pochwy. Ma on również możliwość wykonywania niewielkich ruchów członkiem przy czym powolne ich wykonywanie umożliwia jednoczesną kontrolę nad szybkością osiągniętego orgazmu przez obydwoje partnerów. 

Zaletą pozycji siedzącej tylnej jest zapewnienie intymnej bliskości. Daje ona ponadto możliwość bezpośredniego, fizycznego kontaktu najwrażliwszych na erotyczny dotyk sfer ciał obojga kochanków.

Urozmaicenie ruchów

W pozycji siedzącej tylnej wzbogacenie i rozszerzenie zakresu doznań seksualnych obojga partnerów może sprzyjać kilkakrotna zmiana ułożenia czy kąta nachylenia ciał podczas zbliżenia, a także urozmaicone manewry miednicy. Ważne jest aby kobieta nie wykonywała swych ruchów w monotonnym, nazbyt regularnym i łatwym do przewidzenia tempie, gdyż tak odbywany akt seksualny wyda się automatyczny i nieprzyjemny. W pozycji siedzącej większą swobodę ruchów ma oczywiście kobieta, jednak oboje partnerzy powinni skupić swe wysiłki na osiągnięciu synchroniczności i płynności, unikając przypadkowych "zderzeń i tarć". Łagodne kołysanie biodrami z boku na bok umożliwi doskonałe zestrojenie, jednoczesne, koliste ruchy bioder dostarczą niezapomnianych i podniecających wrażeń.

Seksu należy się uczyć
Postarajcie się doceniać rozmaitość wrażeń, jakich dostarcza członek penetrujący kolejne głębokości pochwy. Poeksperymentujcie w luźnej atmosferze z płytszymi i głębszymi pchnięciami. Bardzo podniecające bywają płytkie wniknięcia, zapewniające silne bodźce żołędzi członka i stymulujące najwyższy odcinek pochwy natomiast głęboka immisja prowadzi do znacznie bardziej intensywnych reakcji emocjonalnych, pogłębiając poczucie spełnienia i łączącej oboje partnerów więzi.

Dla własnej satysfakcji ważne może okazać wzbogacenie własnego współżycia o odrobinę pikanterii i witalności, eksperymentując i urozmaicając pchnięcia, pozycje, nacisk i kąty ułożenia w ten sposób, by dostarczyły jak najwięcej przyjemności wam obojgu. Niech seks stanie się przygodą i zabawą.

Ocena artykułu

4.43
z 120 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(84)
4
 
(18)
3
 
(6)
2
 
(10)
1
 
(2)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.43 z 120 głosów

85%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty