Pozycja seksualna siedząca przednia

Pozycja seksualna siedząca przednia
Spis treści
  1. Urozmaicenie ruchów
Pozycje siedzące, w których partnerzy mogą się wzajemnie obserwować, są bardzo podniecające i mają walor dużej oryginalności, chociaż ograniczają swobodę ruchów. Pozycja ta zalecana jest partnerom, którzy pragną opóźnić szybkość orgazmu. Pozycja ta należy do pozycji, gdzie dominująca rola przypada siedzącej na mężczyźnie i zwróconej do niego twarzą partnerce. W pozycji siedzącej przedniej kobieta siedzi na mężczyźnie a jej nogi znajdują się po obu stronach ud, siedzącego np. na krześle mężczyzny. Pozycja ta umożliwia głęboką penetrację, którą kontroluje, w zależności od potrzeb, kobieta poruszająca się w górę i w dół po osi członka. Również mężczyzna odchylając się mocno do tyłu i podpierając rękami ma możliwość wykonywania niewielkich ruchów członkiem. Powolne wykonywanie ruchów umożliwia jednoczesną kontrolę nad szybkością osiągniętego orgazmu przez obydwoje partnerów. 

Zaletą pozycji siedzącej przedniej jest zapewnienie intymnej bliskości, rodzącej się między partnerami zwróconymi ku sobie twarzami, patrzącymi w oczy, wymieniającymi czułe i podniecające pocałunki oraz miłosne szepty. Daje ona ponadto możliwość bezpośredniego, fizycznego kontaktu najwrażliwszych na erotyczny dotyk sfer ciał obojga kochanków: wzgórków łonowych, okolic brzucha i piersi. Pozycja siedząca przednia polecana jest parom w celu zapłodnienia. Pozycję klasyczną zaleca się również z nowym partnerem w celu wzajemnego poznania.

Urozmaicenie ruchów

W pozycji siedzącej przedniej wzbogacenie i rozszerzenie zakresu doznań seksualnych obojga partnerów może sprzyjać kilkakrotna zmiana ułożenia czy kąta nachylenia ciał podczas zbliżenia, a także urozmaicone manewry miednicy. Ważne jest aby kobieta nie wykonywała swych ruchów w monotonnym, nazbyt regularnym i łatwym do przewidzenia tempie, gdyż tak odbywany akt seksualny wyda się automatyczny i nieprzyjemny. W pozycji siedzącej większą swobodę ruchów ma oczywiście kobieta, jednak oboje partnerzy powinni skupić swe wysiłki na osiągnięciu synchroniczności i płynności, unikając przypadkowych "zderzeń i tarć". Łagodne kołysanie biodrami z boku na bok umożliwi doskonałe zestrojenie, jednoczesne, koliste ruchy bioder dostarczą niezapomnianych i podniecających wrażeń.

Seksu należy się uczyć
Postarajcie się doceniać rozmaitość wrażeń, jakich dostarcza członek penetrujący kolejne głębokości pochwy. Poeksperymentujcie w luźnej atmosferze z płytszymi i głębszymi pchnięciami. Bardzo podniecające bywają płytkie wniknięcia, zapewniające silne bodźce żołędzi członka i stymulujące najwyższy odcinek pochwy natomiast głęboka immisja prowadzi do znacznie bardziej intensywnych reakcji emocjonalnych, pogłębiając poczucie spełnienia i łączącej oboje partnerów więzi.
Dla własnej satysfakcji ważne może okazać wzbogacenie własnego współżycia o odrobinę pikanterii i witalności, eksperymentując i urozmaicając pchnięcia, pozycje, nacisk i kąty ułożenia w ten sposób, by dostarczyły jak najwięcej przyjemności wam obojgu. Niech seks stanie się przygodą i zabawą.

Ocena artykułu

3.85
z 143 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(29)
4
 
(85)
3
 
(15)
2
 
(7)
1
 
(7)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.85 z 143 głosów

80%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty