Oregano zwalnia wzrost bakterii

Badacze z Universidad Autonoma de Chihuahua badali proszek i olej uzyskane z dziko rosnącego oregano pod kątem właściwości niszczenia bakterii najczęściej spotykanych w pożywieniu, takich jak E. coli, Staphylococcus aureus, Salmonella. Obydwa preparaty zwalniały wzrost bakterii, najwyraźniejsze działanie stwierdzono w przypadku S.aureus.
W czasie używania różnych rozpuszczalników podczas pozyskiwania oleju z oregano, znaleziono frakcję rozpuszczalną w wodzie, posiadającą silne właściwości przeciwbakteryjne i pozbawioną silnego smaku i zapachu. Po wykryciu związku o właściwościach antybakteryjnych, zawartego w badanej frakcji, możliwe by było dodawanie go do soli i dresingów. Przeprowadzone badania dały pozytywne wyniki w laboratorium, jednak konieczne jest ich dalsze sprawdzenie.
MediWebzespół redakcyjny
Podobne teksty
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Dieta kobiety ciężarnej i matki karmiącej piersią
Racjonalna dieta kobiety w czasie ciąży i karmienia piersią powinna dostarczać odpowiednią ilość energii, a także zawierać niezbędne składniki odżywcze w prawidłowych ilościach i proporcjach.
Leczenie nadżerek szyjki macicy
Radykalne wyleczenie nadżerek polega na zniszczeniu metodami fizycznymi lub chemicznymi nieprawidłowych, tworzących ją komórek.
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.
Rozpoznawanie raka piersi
Opis badań mających na celu wczesne rozpoznanie raka piersi.
Zaburzenia erekcji problemem wielu mężczyzn
W naszym kraju zaburzenia wzwodu ma około 3,5 miliona mężczyzn a tylko 36% z nich zdaje sobie sprawę, że cierpi na zaburzenia erekcji.
Przyczyny niepłodności męskiej
Zestawienie najczęstszych przyczyn niepłodności.
Niekorzystne działanie na skórę promieniowania UV
Obecnie wiemy, że to promienie UVA są główną przyczyną fotostarzenia się skóry oraz zmian nowotworowych.
Pieprzyk, myszka i... słońce
Największym wrogiem każdej komórki barwnikowej czyli melanocyta i tego, który występuje w normalnej skórze i który buduje znamię jest słońce.