Olga Bończyk dla dzieci z wadą słuchu

Olga Bończyk dla dzieci z wadą słuchu

Olga Bończyk znana m.in. z serialu „Na dobre i na złe" została ambasadorem - realizowanego przez Fundację Grupy TP – programu „Dźwięki Marzeń". Wykorzystując swoją popularność, aktorka chce popularyzować zagadnienia związane z problemem wady słuchu u najmłodszych i wskazywać sposoby niesienia im pomocy.

Ogólnopolski Program Rehabilitacji Małych Dzieci z Wadą Słuchu to unikatowy w skali europejskiej program medyczny, którego celem jest zwiększenie szans dzieci na prawidłowy rozwój słuchu i mowy. Projekt skierowany jest do najmłodszych w wieku 0–3 lat i ma za zadanie zaoferować im kompleksową, wieloetapową pomoc. W ramach programu dzieci wyposażane są w aparaty słuchowe i zapewniana jest im systematyczna, profesjonalna rehabilitacja.

Zdecydowałam się na wsparcie programu „Dźwięki Marzeń", gdyż problemy osób niesłyszących są mi szczególnie bliskie. Sama wychowałam się w domu, w którym oboje rodzice byli głuchoniemi i doskonale pamiętam, jak wiele barier musieli pokonywać na co dzień. Cieszę się więc, że swoim wizerunkiem mogę
wspierać akcję, dzięki której wiele dzieci z wadami słuchu będzie mogło w przyszłości normalnie funkcjonować - mówi Olga Bończyk.

Program „Dźwięki Marzeń" realizowany jest przez Fundację Grupy TP od maja 2006 roku. Dotychczas na jego potrzeby zakupionych zostało 216 aparatów słuchowych, 170 dzieci z wadą słuchu objęto rehabilitacją domową i aż 94 najmłodszych wraz z rodzinami wyjechało na turnusy rehabilitacyjne.

Dla nas Olga Bończyk jest nie tylko znaną i lubianą aktorką, ale przede wszystkim osobą, która doskonale rozumie świat ciszy i wie, jakie niesie ze sobą ograniczenia. To ogromna przyjemność, że możemy z nią współpracować i razem zabiegać o to, by dzieci z wadami słuchu miały możliwość wszechstronnego rozwoju już od momentu urodzenia - mówi Michał Dżoga, Prezes Zarządu Fundacji Grupy TP.

Program objęty jest honorowym patronatem Ministra Zdrowia Zbigniewa Religi. Wspiera go również Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, a także takie wybitne autorytety w dziecinie problemu wady słuchu, jak prof. dr hab. n. med. Witold Szyfter z Kliniki i Katedry Otolaryngologii Akademii Medycznej w Poznaniu.

Dodatkowe informacje na temat programu „Dźwięki Marzeń", m.in. adresy placówek koordynujących program w całej Polsce, wskazówki dla rodziców, jak skorzystać z pomocy oraz informacje dla rehabilitantów zainteresowanych udziałem w nim, można znaleźć na stronie internetowej www.dzwiekimarzen.pl.

Ocena artykułu

4.39
z 31 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(21)
4
 
(5)
3
 
(2)
2
 
(2)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.39 z 31 głosów

84%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty