Nowy, obiecujący lek na HCV

Nowy lek - boceprevir znajdujący się w fazie badań klinicznych może się okazać bardzo skutecznym preparatem w walce z wirusem zapalenia wątroby typu C.
Wyniki pierwszych badań na ludziach, łącznej grupie liczącej 595 ochotników, wykazały prawie dwukrotnie wyższą skuteczność w porównaniu z dotychczas stosowanymi formami terapii. W trakcie leczenia boceprevirem, zarejestrowano skuteczną odpowiedź, polegającą na zmniejszeniu aktywności wirusa u 77% badanych, dla porównania znane dotąd leki mogły się pochwalić wynikiem na poziomie jedynie 37 procent. Ewentualny sukces w końcowej fazie badań klinicznych i testach bezpieczeństwa oraz rejestracja i dopuszczenie bocepreviru do obrotu może okazać się prawdziwym przełomem w terapii i być ratunkiem dla wielu chorych. Spośród trzech typów wirusowego zapalenia wątroby, typu A, B, C. Ostatni z nich, typ C jest uważany za najmniej zaraźliwy, ale również za najtrudniejszy w leczeniu. Bardzo mała wrażliwość wirusa na znane do tej pory leki, w połączeniu z bardzo trudną diagnostyką sprawia że infekcja HCV jest niezwykle groźna. Dodatkowo stosunkowo długi okres pomiędzy zarażeniem, a wystąpieniem pierwszych objawów sprawia, że początkowe symptomy są lekceważone przez lekarzy i pacjentów, niejednokrotnie prowadząc do ciężkich komplikacji, a nawet śmierci.
MediWebzespół redakcyjny
Podobne teksty
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.
Karmienie naturalne niemowląt
Karmienie piersią jest jedynym naturalnym sposobem żywienia niemowlęcia w pierwszych miesiącach jego życia.
Rozpoznawanie raka piersi
Opis badań mających na celu wczesne rozpoznanie raka piersi.
Przyczyny niepłodności męskiej
Zestawienie najczęstszych przyczyn niepłodności.
Nagłe schorzenia narządu wzroku
W okulistyce, podobnie jak w innych działach medycyny, znane są stany chorobowe wymagające szybkiej pomocy, które najczęściej objawiają się nagłą utratą widzenia, a także silnym bólem oka.
Niekorzystne działanie na skórę promieniowania UV
Obecnie wiemy, że to promienie UVA są główną przyczyną fotostarzenia się skóry oraz zmian nowotworowych.
Pieprzyk, myszka i... słońce
Największym wrogiem każdej komórki barwnikowej czyli melanocyta i tego, który występuje w normalnej skórze i który buduje znamię jest słońce.