Niezastąpiony poradnik w walce z osteoporozą

Niezastąpiony poradnik w walce z osteoporozą
Firma farmaceutyczna Polfa Kutno wydała poradnik "Osteoporoza -poznaj swojego wroga" adresowany do chorych na osteoporozę oraz do wszystkich osób zainteresowanych profilaktyką tej groźnej choroby. Publikacja pełni niezwykle ważną rolę w procesie edukowania społeczeństwa na temat osteoporozy i jej profilaktyki.

Książeczka "Osteoporoza - poznaj swojego wroga" stanowi podręczny poradnik, którego celem jest wytłumaczenie czym jest osteoporoza oraz na czym polega diagnostyka i profilaktyka tej choroby. Autorem publikacji jest lek. med. Piotr Wesołowski, natomiast konsultacji merytorycznej udzielił dr n. med. Waldemar Misiorowski z Kliniki Endokrynologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.

Książeczka tłumaczy prostym, zrozumiałym językiem jakie są czynniki ryzyka osteoporozy, na jakie objawy należy zwrócić uwagę i wreszcie jak się odżywiać i jaki prowadzić tryb życia, by zmniejszyć ryzyko zachorowania. Odbiór informacji ułatwiają liczne ilustracje, w które zaopatrzony jest tekst. Jak podkreślają autorzy: "Książeczka ma nie tylko pomóc czytelnikowi w zrozumieniu istoty osteoporozy, ale także przygotować go do ewentualnej rozmowy z lekarzem oraz ułatwić odbiór fachowej porady."

Ocena artykułu

3.72
z 69 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(14)
4
 
(35)
3
 
(10)
2
 
(7)
1
 
(3)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.72 z 69 głosów

71%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty