Kiedy może nam się przydać inhalator?

Kiedy może nam się przydać inhalator?
Spis treści
  1. Kiedy sięgać po inhalator?
  2. Inhalator ultradźwiękowy
  3. Inhalator pneumatyczny

Kiedy sięgać po inhalator?

Inhalator jest jednym z artykułów medycznych, który dobrze jest mieć w domu. Ma przede wszystkim nebulizować leki, czyli zmieniać ich postać z płynnej w „kropelkową”. Wszystko po to, żeby podawany specyfik dostawał się bezpośrednio do układu oddechowego i łagodził wszelkie podrażnienia jakie w nim występują. W takiej postaci, medykament może dotrzeć aż do oskrzeli i innych trudno dostępnych miejsc, jak na przykład pęcherzyki płucne. Można go stosować zarówno przy kaszlu i mniejszych infekcjach górnych dróg oddechowych, przeziębieniu, ale także w przypadku alergii, astmy, zapalenia płuc, zatok czy oskrzeli. Regularne stosowanie inhalatora pomaga w szybszej regeneracji i powrocie do zdrowia, ale nie każdy inhalator jest dobry do każdej infekcji.

Inhalator ultradźwiękowy

Największą zaletą inhalatora ultradźwiękowego jest jego cichość. Nebulizacja przebiega w nim szybciej, niż w inhalatorach pneumatycznych. Wadą jest natomiast cena oraz ograniczony zakres leków możliwych do zmiany w aerozol. Najlepiej przy zakupie leku zapytać w aptece do jakiego typu inhalatora mogą być aplikowane. Nie można w nim także podawać soli fizjologicznej. Jest to spowodowane tym, że pod wpływem ultradźwięków, niektóre leki zmieniają swoją strukturę i słabnie ich działanie lecznicze.

Inhalator pneumatyczny

Jest najpopularniejszym dostępnym na rynku inhalatorem. Głównie dlatego, że powstały modele uprzyjemniające dzieciom proces inhalacji, w kształcie zwierzątek czy postaci z bajek. Jedną z przyczyn popularności jest także możliwość aplikowania wszystkich rodzajów leków. Nebulizacja zachodzi poprawnie i pozwala na szybsze wchłanianie i działanie podawanego leku. Inhalator pneumatyczny jest też bardziej przystępny cenowo. Do jego niezaprzeczalnych zalet należy także możliwość zamontowania wygodnej maseczki, które pozwala na inhalowanie nosa i zatok, czego brakuje inhalatorom ultradźwiękowym.

Wybierając inhalator należy kierować się przede wszystkim przydatnością. Co z tego, że kupimy najlepszy na rynku inhalator ultradźwiękowy, jeśli nie można do niego wlać na przykład soli fizjologicznej, która pomoże na trapiące nas schorzenie?

Ocena artykułu

5
 
(1)
4
 
(3)
3
 
(1)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4 z 5 głosów

80%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty