Kaszel u dziecka

Kaszel u dziecka
Spis treści
  1. Kaszel jako początek choroby
  2. Jak rozpoznać rodzaj kaszlu?
  3. Syrop dla niemowlaków i starszych dzieci - jaki wybrać?

Przeważnie dzieci chorują kilka razy w roku, szczególnie na skutek kontaktu z rówieśnikami w żłobku lub przedszkolu. Kaszel jest szczególnie uciążliwym objawem infekcji, który nie pozwala spać w nocy. Wówczas warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania, takie jak syropy dla dzieci łagodzące kaszel i podrażnienie gardła. Jak wybrać syrop dla niemowlaka i starszego dziecka?

Kaszel jako początek choroby

Kaszel jest najbardziej powszechnym objawem infekcji układu oddechowego. Stanowi naturalny odruch fizjologiczny, który umożliwia oczyszczenie z wydzieliny i mikroorganizmów. Zwykle zwiastuje początek choroby, idąc w parze z katarem. Czasem przeziębienie zaczyna się od kichania i drapania w gardle. Wszystko zależy od rodzaju wirusa, jaki zaatakował dziecko. To bardzo przykry objaw, wynikający z namnażania w nabłonku oskrzeli wirusów, które podrażniają błonę śluzową oskrzeli, krtani lub gardła. Nawet głęboki oddech lub szybkie mówienie może spowodować atak kaszlu u dziecka. Wówczas należy szybko reagować, by zmniejszyć dokuczliwe objawy. Warto od razu podać syrop na kaszel dla dziecka, który przyniesie ulgę. Należy również używać dedykowanych preparatów, które dzięki odpowiedniemu składowi łagodzą kaszel i zmniejszą podrażnienie gardła.

Jak rozpoznać rodzaj kaszlu?

Rozróżnienie rodzaju kaszlu ma duże znaczenie, ponieważ decyduje o wyborze odpowiedniego lekarstwa. Wybierając syropy na kaszel, należy zwrócić uwagę na przeznaczenie i działanie. Jak rozpoznać suchy kaszel? W tym przypadku charakterystycznym objawem jest uczucie łaskotania w gardle. Powoduje to częste pokasływanie lub ataki duszącego kaszlu.

Kaszel mokry daje zupełnie inne objawy. Inaczej nazywany jest produktywnym, a świadczy o tym obecność wydzieliny, którą odksztuszamy w trakcie napadu kaszlu. Świadczy ona o obecności infekcji, jednak wbrew pozorom jest to dobry symptom, który najczęściej zwiastuje koniec choroby. Gęsta i lepka wydzielina z drobnoustrojami jest usuwana z gardła, tchawicy, krtani, oskrzeli lub płuc. W tym przypadku należy sięgnąć po syropy dla dzieci dedykowane temu rodzajowi kaszlu.

Syrop dla niemowlaków i starszych dzieci - jaki wybrać?

W początkowym etapie choroby należy przyjmować syropy dla dzieci, które mają za zadanie upłynnić wydzielinę. Tym sposobem maluch szybciej wróci do zdrowia i pozbędzie się męczącego łaskotania w gardle. Istnieje wiele domowych metod walki z infekcją. Jedną z nich jest od dawna znany syrop z cebuli, który pomaga pozbyć się nieprzyjemnego uczucia drapania i łaskotania w gardle. Niestety większość dzieci za wszelką cenę będzie starało się uniknąć przykrego smaku cebuli. Lepszym rozwiązaniem jest słodka herbatka z miodem, którą dzieci uwielbiają. Jakie jeszcze substancje i zioła pomagają w przypadku napadów kaszlu? Przede wszystkim tymianek, prawoślaz, podbiał, propolis i siemię lniane. O ile starsze dzieci są w stanie wypić miksturę, o tyle syrop dla niemowlaków powinien być bardziej specjalistyczny.

Jak syrop dla niemowlaków wybrać? Powinien składać się z naturalnych substancji, bez zbędnych barwników. Syrop Apicold jest dedykowany zarówno dzieciom po  1. roku życia, jak i dorosłym. Zawiera dobroczynne składniki, które dadzą ulgę maluchom i zmniejszą podrażnienia jamy ustnej i gardła. Syrop dla dzieci Apicold na kaszel suchy zawiera między innymi wyciąg z korzenia prawoślazu lekarskiego, miodu i ekstrakt z propolisu. Dzięki zawartości flawonoidu galanginy hamuje replikację wirusów. Czym jeszcze charakteryzuje się syrop dla niemowlaków i starszych dzieci? Ma działanie przeciwwirusowe, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, skracające czas trwania infekcji.

Ocena artykułu

5
 
(0)
4
 
(0)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
0 z 0 głosów

0%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty