Jeżówka - naturalna recepta na zdrowie

Jeżówka występuje jako odmiana wąskolistna, purpurowa i blada. Przywędrowała do Europy z Ameryki Północnej. Tamtejsze plemiona indiańskie stosowały ją między innymi jako antidotum na ukąszenia wężów. Dziś wyciąg z korzenia tej rośliny wykorzystuje się w profilaktyce i leczeniu przewlekłych infekcji górnych dróg oddechowych.
Dzięki licznym badaniom naukowym coraz więcej wiemy o substancjach leczniczych, które zawiera jeżówka. Należą do nich między innymi pochodne kwasu kawowego, które hamują rozmnażanie się bakterii chorobotwórczych, echinakozyd pobudzający białe krwinki do usuwania z organizmu wirusów i bakterii a także kwercetyna, która poprawia witalność organizmu i wykazuje działanie podobne do wit. C.
Gdyby chcieli Państwo przygotować wyciąg z jeżówki samodzielnie, warto pamiętać o tym, że korzenie tej rośliny zbiera się jesienią. Po oczyszczeniu, umyciu i pocięciu należy je suszyć w temperaturze 500 C.
MediWebzespół redakcyjny
Podobne teksty
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Dieta kobiety ciężarnej i matki karmiącej piersią
Racjonalna dieta kobiety w czasie ciąży i karmienia piersią powinna dostarczać odpowiednią ilość energii, a także zawierać niezbędne składniki odżywcze w prawidłowych ilościach i proporcjach.
Pozycja seksualna klasyczna I - pozycja misjonarska
W pozycji tej kobieta leży na plecach z rozsuniętymi nogami a mężczyzna na niej podtrzymując swój ciężar na kolanach oraz na łokciach.
Pozycja seksualna na jeźdźca - przednia I
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie przy czym jest do niego skierowana twarzą a kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia.
Leczenie nadżerek szyjki macicy
Radykalne wyleczenie nadżerek polega na zniszczeniu metodami fizycznymi lub chemicznymi nieprawidłowych, tworzących ją komórek.
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.
Rozpoznawanie raka piersi
Opis badań mających na celu wczesne rozpoznanie raka piersi.
Zaburzenia erekcji problemem wielu mężczyzn
W naszym kraju zaburzenia wzwodu ma około 3,5 miliona mężczyzn a tylko 36% z nich zdaje sobie sprawę, że cierpi na zaburzenia erekcji.
Przyczyny niepłodności męskiej
Zestawienie najczęstszych przyczyn niepłodności.