Jak obliczane są dni płodne?

Jak obliczane są dni płodne?

Prowadzenie kalendarzyka dni płodnych pozwala kobiecie naturalnie planować moment powiększenia rodziny. Znajomość własnych dni płodnych i bezpłodnych pomaga nie tylko w unikaniu ciąży, ale przede wszystkim w szybkim zajściu w nią, gdy małżonkowie zapragną posiadania potomstwa. Warto dodać, że w przeciwieństwie do innych, nienaturalnych metod, obliczanie dni płodnych nie daje żadnych skutków ubocznych.

Chcecie powiększyć rodzinę? Obliczcie dni płodne

W ubiegłych latach kobiety musiały samodzielnie wyliczać swoje dni płodne i zapisywać je w kalendarzu, by móc oszacować, kiedy wystąpią one w kolejnym cyklu miesiączkowym. Teraz jest o wiele prościej, ponieważ można skorzystać z łatwych w obsłudze internetowych kalkulatorów dni płodnych. Wystarczy wpisać tylko kilka informacji, jak termin rozpoczęcia ostatniej miesiączki oraz długość cyklu, by uzyskać gotowy kalendarz z zaznaczonymi dniami płodnymi i niepłodnymi.

Gdzie znajduje się taki kalendarz?

W Internecie jest wiele takich miejsc, w których można skorzystać z bezpłatnego kalkulatora dni płodnych. Jednak zanim kobieta zdecyduje się na któryś z nich, to powinna zwrócić uwagę na to, czy jest on zamieszczony w rzetelnym miejscu. Wartym polecenia kalkulatorem jest ten, który znajduje się na portalu dla kobiet kobiecosc.info. W tym serwisie można również skorzystać z przydatnych fachowych porad ginekologicznych, przeczytać artykuły poradnikowe lub dowiedzieć się, jak planować potomstwo wyłącznie naturalnymi metodami.

Prawie 100% gwarancja skuteczności!

Wysoką antykoncepcyjną skuteczność kalkulatora dni płodnych można dodatkowo zwiększyć, stosując też inne naturalne metody. Jedną z nich jest metoda Rötzera, która polega na codziennym obserwowaniu ciała kobiety i wyłapywaniu zachodzących w nim zmian. W tej metodzie sprawdza się konsystencję śluzu szyjkowego oraz stan szyjki, mierzy się temperaturę ciała oraz zapisuje się ewentualny ból podbrzusza i piersi, który jest objawem zbliżających się dni płodnych. Stosując metodę Rötzera oraz kalkulator dni płodnych, można z bardzo wysokim prawdopodobieństwem określić, w której fazie cyklu kobieta się właśnie znajduje i czy ma szansę na zapłodnienie.

 

 

Ocena artykułu

3.4
z 10 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(1)
4
 
(5)
3
 
(2)
2
 
(1)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.4 z 10 głosów

60%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty