Jak obliczane są dni płodne?

Prowadzenie kalendarzyka dni płodnych pozwala kobiecie naturalnie planować moment powiększenia rodziny. Znajomość własnych dni płodnych i bezpłodnych pomaga nie tylko w unikaniu ciąży, ale przede wszystkim w szybkim zajściu w nią, gdy małżonkowie zapragną posiadania potomstwa. Warto dodać, że w przeciwieństwie do innych, nienaturalnych metod, obliczanie dni płodnych nie daje żadnych skutków ubocznych.
Chcecie powiększyć rodzinę? Obliczcie dni płodne
W ubiegłych latach kobiety musiały samodzielnie wyliczać swoje dni płodne i zapisywać je w kalendarzu, by móc oszacować, kiedy wystąpią one w kolejnym cyklu miesiączkowym. Teraz jest o wiele prościej, ponieważ można skorzystać z łatwych w obsłudze internetowych kalkulatorów dni płodnych. Wystarczy wpisać tylko kilka informacji, jak termin rozpoczęcia ostatniej miesiączki oraz długość cyklu, by uzyskać gotowy kalendarz z zaznaczonymi dniami płodnymi i niepłodnymi.
Gdzie znajduje się taki kalendarz?
W Internecie jest wiele takich miejsc, w których można skorzystać z bezpłatnego kalkulatora dni płodnych. Jednak zanim kobieta zdecyduje się na któryś z nich, to powinna zwrócić uwagę na to, czy jest on zamieszczony w rzetelnym miejscu. Wartym polecenia kalkulatorem jest ten, który znajduje się na portalu dla kobiet kobiecosc.info. W tym serwisie można również skorzystać z przydatnych fachowych porad ginekologicznych, przeczytać artykuły poradnikowe lub dowiedzieć się, jak planować potomstwo wyłącznie naturalnymi metodami.
Prawie 100% gwarancja skuteczności!
Wysoką antykoncepcyjną skuteczność kalkulatora dni płodnych można dodatkowo zwiększyć, stosując też inne naturalne metody. Jedną z nich jest metoda Rötzera, która polega na codziennym obserwowaniu ciała kobiety i wyłapywaniu zachodzących w nim zmian. W tej metodzie sprawdza się konsystencję śluzu szyjkowego oraz stan szyjki, mierzy się temperaturę ciała oraz zapisuje się ewentualny ból podbrzusza i piersi, który jest objawem zbliżających się dni płodnych. Stosując metodę Rötzera oraz kalkulator dni płodnych, można z bardzo wysokim prawdopodobieństwem określić, w której fazie cyklu kobieta się właśnie znajduje i czy ma szansę na zapłodnienie.
Artykuł partnera
Podobne teksty
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.
Rozpoznawanie raka piersi
Opis badań mających na celu wczesne rozpoznanie raka piersi.
Przyczyny niepłodności męskiej
Zestawienie najczęstszych przyczyn niepłodności.
Sezon na kleszcze - szczepimy wiedzę - poradnik
Jeśli przebywałeś niedawno w lesie, czy choćby w pobliskim parku, dokładnie skontroluj swoje ciało i ubranie, czy nigdzie nie ma na nim kleszczy.
Leczenie alergii
Skuteczne leczenie alergii jest skomplikowanym procesem składający się z kilku elementów.
Niekorzystne działanie na skórę promieniowania UV
Obecnie wiemy, że to promienie UVA są główną przyczyną fotostarzenia się skóry oraz zmian nowotworowych.
Pieprzyk, myszka i... słońce
Największym wrogiem każdej komórki barwnikowej czyli melanocyta i tego, który występuje w normalnej skórze i który buduje znamię jest słońce.
Rak szyjki macicy - wczesne wykrywanie
80% przypadków przedwczesnej śmierci z powodu raka szyjki macicy dałoby się uniknąć pod warunkiem rzetelnego przeprowadzenia badań profilaktycznych.