ECCO Walkathonu - Spaceru Ludzi Dobrej Woli!

ECCO Walkathonu - Spaceru Ludzi Dobrej Woli!

Duńczycy zainaugurowali tegoroczną edycję ECCO Walkathonu - międzynarodowej imprezy charytatywnej. W ostatnią niedzielę, 20 sierpnia 2006 roku, 17 tysięcy Duńczyków przeszło ulicami Kopenhagi, aby wspomóc wybrane organizacje charytatywne. Razem przebyli dystans 150 tysięcy kilometrów i uzbierali około 400 tysięcy złotych.

To w Kopenhadze 1999 roku po raz pierwszy odbył się ECCO Walkathon. W tym roku, już po raz ósmy, mieszkańcy Kopenhagi spacerowali i zbierali pieniądze dla trzech organizacji charytatywnych, promujących najważniejsze idee naszych czasów: zdrowie, ochronę środowiska naturalnego i poprawę warunków życia dzieci. Dania jest pierwszym krajem, w którym w tym roku wyruszył Spacer Ludzi Dobrej Woli. W następnej kolejności charytatywna impreza odbędzie się w Berlinie (10 września), w Sztokholmie (16 września), w Warszawie (23 września) i w Amsterdamie (1 października).

Spacer Ludzi Dobrej Woli w Kopenhadze, jak co roku, otworzyła duńska księżniczka Aleksandra, która następnie przeszła razem z synami – Nikolaiem i Felixem sześciokilometrową trasą ECCO Walkathonu. Razem z uczestnikami Spaceru bawili się znani aktorzy i piosenkarze, a całą imprezę wypełniały liczne atrakcje dla dzieci i dla dorosłych: koncerty, pokazy i konkursy.

ECCO Walkathon to niepowtarzalne przedsięwzięcie, łączące aktywność fizyczną z działalnością charytatywną. Impreza opiera się na prostym pomyśle. Uczestnicy spacerują po jednej z wybranych przez siebie tras, a organizator, producent wysokiej jakości butów - firma ECCO, za każdy wychodzony kilometr wpłaca odpowiednią kwotę na konto wybranej fundacji. W tym roku Duńczycy mieli do wyboru dwie trasy spacerowe o długości 6 i 10 kilometrów, a uzbierane pieniądze przekazywali na konto jednej z trzech organizacji charytatywnych: Danish Heart Associacion, UNICEF lub WWF. Danish Heart Assiociacion zbierało fundusze na pomoc dzieciom dotkniętym chorobami serca i ich rodzinom. UNICEF przeznaczy otrzymane środki na pomoc dzieciom z najbiedniejszych rejonów Bangladeszu, aby poprzez edukację zapewnić im lepszą przyszłość i uwolnić je od konieczności ciężkiej pracy. Natomiast WWF, za pomocą otrzymanych pieniędzy, zamierza chronić naturalne środowisko afrykańskich savann i żyjących w nich społeczności.

W duńskim ECCO Walkathonie wzięli także udział reprezentanci Polski. Razem z mieszkańcami Kopenhagi spacerowali i bawili się Katarzyna Cichopek, Marcin Hakiel i Oliwier Janiak, oraz zwycięzcy ECCO Walkathonowych konkursów na antenie Radia ZET i Radiostacji.

Podczas 5 godzin uczestnicy ECCO Walkathonu w Kopenhadze przebyli dystans 150 tysięcy kilometrów i uzbierali około 100.000 EURO – czyli 400.000 złotych. Do Polski ECCO Walkathon zawita już po raz drugi w sobotę, 23 września. Tegoroczna impreza odbędzie się na Polu Mokotowskim w Warszawie, a każdy z uczestników może wybrać jedną z dwóch tras o długości 6 lub 10 kilometrów. W tym roku pieniądze, zebrane podczas ECCO Walkathonu, dofinansują projekty realizowane przez: Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, Polską Akcję Humanitarną i WWF. Tak jak w ubiegłym roku, na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji.

Odwiedź koniecznie stronę ECCO Walkathonu www.eccowalkathon.pl.

Spotkajmy się 23 września 2006 roku na Polu Mokotowskim!

Ocena artykułu

4.21
z 24 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(11)
4
 
(10)
3
 
(1)
2
 
(1)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.21 z 24 głosów

88%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty