Dieta a erekcja, czyli co jeść, by móc cieszyć się seksem

Badania dotyczące sprawności seksualnej Polaków mogą niepokoić - już około 2 milionów mężczyzn w różnym wieku cierpi na zaburzenia erekcji. Przyczyną około 30% zaburzeń są poważne problemy zdrowotne, związane najczęściej z chorobami sercowo-naczyniowymi. A pozostałe 70%? Stres, używki, siedzący tryb życia i zła dieta… To czynniki, na które zdecydowanie mamy wpływ! Jak zatem zmienić swój tryb życia, by znów móc używać życia bez ograniczeń?
W zdrowym ciele
… zdrowa „męska hydraulika”. Na nasze zdrowie najistotniejszy wpływ ma sposób w jaki się odżywiamy, a także: aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu i minimalna ilość stresu. Stresująca praca i troski wynikające z codziennych życiowych zmagań? Nie zawsze jesteśmy w stanie wyeliminować stresu z naszego życia. Można go jednak racjonalizować i neutralizować poprzez zapewnienie naszemu organizmowi odpowiedniej dawki snu oraz czasu na relaks, czyli czas wolny, w którym poświęcimy się naszym pasjom, spotkaniom z przyjaciółmi, podróżowaniu... Aktywność fizyczna to konieczność we współczesnych czasach, w których naturalna, codzienna dawka ruchu mocno się skurczyła – wszędzie dojeżdżamy autami, autobusami lub metrem, wykonujemy w większości pracę siedzącą, a odpoczywamy przed telewizorem lub z tabletem w ręku. Warto więc zainwestować w karnet na siłownię, zacząć biegać, pływać lub choćby regularnie (i intensywnie) spacerować. Należy również pamiętać, że wszystkie używki (zwłaszcza te przyjmowane nałogowo i w nadmiarze) mają szkodliwy wpływ na nasze zdrowie, a alkohol i nikotyna mają bezpośredni i negatywny wpływ na męską potencję – opłaca się więc z nimi pożegnać.
Masa ciała a dieta
Zbilansowana dieta pozwoli nam na utrzymanie właściwej masy ciała. Nadwaga i otyłość mogą przyczyniać się do powstawania wielu chorób, ale również znacząco obniżać sprawność seksualną. Niebezpieczne są także wszelkie niedobory w diecie – przede wszystkim witamin i minerałów. Jak i co jeść? Ważna jest regularność przyjmowania posiłków: jedzmy co 2-3 lub 3-4 godziny, czyli około 5 posiłków dziennie. W posiłkach nie powinno zabraknąć węglowodanów złożonych, czyli produktów zbożowych z tzw. pełnego przemiału (np. razowego pieczywa i makaronu, ale również: gruboziarnistych kasz, czy naturalnego ryżu). W każdym posiłku powinny obowiązkowo pojawiać się warzywa, a minimum 2 razy dziennie również owoce. Warzywa i owoce dostarczają organizmowi witamin i składników mineralnych, takich jak cynk, magnez i żelazo. Minerały znajdziemy również w różnego rodzaju nasionach i orzechach. O kaloryczności posiłków, obok węglowodanów – decydują również tłuszcze, które jednak nie powinny przekraczać około 35% całkowitej wartości odżywczej dziennego menu. Najcenniejsze i najzdrowsze są tłuszcze omega-3, których bogatym źródłem są m.in. ryby. Z diety najlepiej całkowicie wyeliminować kwasy tłuszczowe trans (tak, fast-foody idą w odstawkę!) oraz zdecydowanie ograniczyć tłuszcze nasycone (tak, słodycze również idą w odstawkę!).
Dieta a erekcja, czyli jadalne afrodyzjaki
Zdrowy tryb życia, odpowiednia ilość aktywności fizycznej i zrównoważona dieta to podstawa naszego zdrowia, a co za tym idzie – pierwszy krok do cieszenia się pełnią sprawności seksualnej (więcej informacji w temacie: dieta a erekcja - znajdziemy tutaj: http://www.permen.pl/wspomaganie-erekcji-dieta-i-styl-zycia.html). Wśród produktów spożywczych znajdziemy kilka bądź kilkanaście takich, które uchodzą za naturalne afrodyzjaki. I choć ich pozytywny wpływ na potencję nie został potwierdzony naukowo – możemy po nie sięgnąć, gdyż są w pełni bezpieczne i… po prostu zdrowe! Czy zatem warto urozmaicić sobie codzienne menu? Oto kilka propozycji:
- Owoce morza, np. ostrygi – doskonałe źródło cynku (minerału, który przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu testosteronu we krwi oraz obniża napięcie nerwowe) i zdrowych kwasów omega-3
- Awokado – to owoc, który już Aztekowie uważali za afrodyzjak (awokado w języku Azteków to po prostu „jądro”), awokado zawiera jednonienasycone kwasy tłuszczowe podwyższające stężenie dobrego cholesterolu i obniżające stężenie złego
- Ostre przyprawy, np. paprycza chilli, kardamon, imbir, curry i cynamon – mają właściwości rozgrzewające i wpływają pozytywnie na ukrwienie narządów, ostre przyprawy zawierają dodatkowo kapsaicynę pobudzającą organizm do wydzielania endorfin
- Owoce i warzywa – to naturalne, popularne i łatwo dostępne produkty będące źródłem antyoksydantów, pozytywnie wpływających na układ krążenia, a co za tym idzie – obniżających ryzyko zaburzeń potencji; ponadto banany i ananasy są źródłem bromelainy, czyli enzymu mającego pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy i odpornościowy
- Korzeń żeń-szenia i miłorzębu japońskiego – wpływają pozytywnie na układ nerwowy, usprawniają pracę układu krwionośnego oraz dodają energii.
W walce o pełnię sprawności seksualnej warto również sięgnąć po sprawdzone suplementy, które wspomogą męski organizm.
Artykuł sponsorowany
Podobne teksty
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.
Rozpoznawanie raka piersi
Opis badań mających na celu wczesne rozpoznanie raka piersi.
Zaburzenia erekcji problemem wielu mężczyzn
W naszym kraju zaburzenia wzwodu ma około 3,5 miliona mężczyzn a tylko 36% z nich zdaje sobie sprawę, że cierpi na zaburzenia erekcji.
Przyczyny niepłodności męskiej
Zestawienie najczęstszych przyczyn niepłodności.
Sezon na kleszcze - szczepimy wiedzę - poradnik
Jeśli przebywałeś niedawno w lesie, czy choćby w pobliskim parku, dokładnie skontroluj swoje ciało i ubranie, czy nigdzie nie ma na nim kleszczy.
Niekorzystne działanie na skórę promieniowania UV
Obecnie wiemy, że to promienie UVA są główną przyczyną fotostarzenia się skóry oraz zmian nowotworowych.
Pieprzyk, myszka i... słońce
Największym wrogiem każdej komórki barwnikowej czyli melanocyta i tego, który występuje w normalnej skórze i który buduje znamię jest słońce.
Rak szyjki macicy - wczesne wykrywanie
80% przypadków przedwczesnej śmierci z powodu raka szyjki macicy dałoby się uniknąć pod warunkiem rzetelnego przeprowadzenia badań profilaktycznych.