Co zrobić, aby włosy nie wypadały?

Co zrobić, aby włosy nie wypadały?

Masz problem z nadmiernym wypadaniem włosów? Twoje włosy są matowe, pozbawione blasku i witalności? Stanowczo chcesz zmienić wygląd swoich włosów? Czy wiesz, że już drobna zmiana w diecie i sposobie pielęgnacji włosów może znacząco poprawić ich kondycję?

Dlaczego moje włosy wypadają? Przede wszystkim należy pamiętać, że wypadanie włosów jest procesem fizjologicznym. Uważa się, że wypadanie do stu włosów dziennie jest w pełni normalne. Jednak nie miejmy złudzeń! Czasem włosy wypadają w ogromnej ilości. Na ubraniach, w łazience, na szczotce czy grzebieniu, wszędzie widzimy to co jeszcze przed chwilą mieliśmy na głowie. Stan ten powinien nas zaniepokoić.

Każda osoba musi samodzielnie zrobić swój rachunek sumienia i zastanowić się, dlaczego akurat jej włosy są osłabione, a przez to nadmiernie wypadają.

Jeżeli podejrzewasz, że wypadanie Twoich włosów może mieć związek ze środowiskiem, w którym przebywasz, nieodpowiednią pielęgnacją włosów lub złym odżywianiem – już teraz zrób krok i dowiedz się: co możesz zrobić, aby polepszyć kondycję Twoich włosów.

Co sprzyja wypadaniu włosów?

Na stan Twoich włosów ma wpływ szereg różnorodnych czynników:

 • niedoborowa dieta – jeżeli w Twojej diecie brakuje na co dzień niektórych witamin: szczególnie z grupy B, minerałów takich jak cynk, żelazo czy krzem – włosy mogą stracić blask, stać się łamliwe i osłabione; problemy z wypadaniem włosów mają często osoby stosujące głodówki lub restrykcyjne diety,
 • stres – silne przeżycia emocjonalne mogą skutkować nadmiernym wypadaniem włosów,
 • intensywne zabiegi na włosach – niestety niektóre zabiegi fryzjerskie: ondulacja, farbowanie, częste suszenie gorącym powietrzem, prostowanie i inne – niszczą strukturę włosa, powodują rozdwajanie się końcówek oraz sprzyjają ich wypadaniu,
 • pora roku – znanym jest fakt, że włosy nadmiernie wypadają po lecie oraz na wiosnę,
 • stan fizjologiczny – wiele kobiet skarży się na nadmiernie wypadające włosy w okresie połogu i laktacji; stan ten można tłumaczyć dużymi zmianami w wydzielaniu hormonów u takich kobiet.


Nie chcę, aby moje włosy wypadały!

Nikt nie jest zadowolony z nadmiernej utraty włosów.
Jeżeli jest to i Twój problem już teraz zadbaj o to co masz na głowie!

 1. Zainwestuj w witaminy - Standardowy zestaw witamin i minerałów, dostępny w każdej aptece już po 2-3 tygodniach regularnego stosowania powinien wpłynąć pozytywnie na Twoje włosy. Możesz też kupić suplementy, których skład jest ściśle dostosowany do potrzeb włosów. Oprócz witamin i minerałów, zawierają zazwyczaj wyciągi z ziół (skrzyp, pokrzywa), aminokwasy (lizyna, metionina). Przykładem takiego preparatu, może być popularna i ceniona Silica.
 2. Zrelaksuj się - Traktuj tę poradę na poważnie: relaks i odpoczynek sprzyja Twoim włosom. Umiejętność przejścia w stan relaksu, przyda się nie tylko ze względu na włosy. Już pół godziny spokojnego spaceru dziennie powinno pomóc zregenerować siły i odprężyć umysł. 
 3. Zrezygnuj z agresywnych zabiegów pielęgnacyjnych - Jak pisaliśmy na początku, wszelkie intensywne zabiegi na włosach, w dłuższym okresie czasu pogarszają ich stan. Jeżeli Twoje włosy są matowe, końcówki się rozdwajają, a włosy wypadają - odłóż na bok pomysł – farbowania, ondulacji, czy innych zmian wyglądu włosów. Jedyne co możesz teraz zrobić to skrócić włosy lub podciąć końcówki.
 4. Odpowiednio dbaj o włosw - Właściwa pielęgnacja włosów, to prawdziwa umiejętność. Często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele błędów popełniamy dbając o swoje włosy. Jeżeli Twoje włosy są osłabione, zwróć uwagę czy nie popełniasz w tym obszarze pomyłek.
 • Myj włosy letnią (nie gorącą) wodą. Szampon należy wmasowywać we włosy i skórę głowy. Nigdy nie szarp za włosy, szczególnie w czasie mycia możesz narazić je w ten sposób na mechaniczne uszkodzenia. 
 • Szampon dobieraj do swojego rodzaju włosów. Jeżeli Twoje włosy nadmiernie wypadają i są osłabione, możesz sięgnąć po szampony zawierające składniki wzmacniające włosy – m.in. rzepę, skrzyp (np. Szampon Radical). 
 • Włosy osłabione wymagają odżywienia z zewnątrz. Warto zainwestować w odżywkę do włosów. I w tym wypadku można sięgnąć po preparat na bazie naturalnych składników – np. odżywkę Pokrzepol zawierającą wyciągi ze skrzypu, pokrzywy, brzozy, kiełków soi i pszenicy, które kompleksowo wzmacniają cebulki włosów stymulując ich wzrost i regenerację. Odżywka dodatkowo zawiera pantenol, który chroni strukturę włosa przed rozdwajaniem.
 • Nigdy nie trzyj ręcznikiem po głowie - naraża to strukturę włosa na uszkodzenia. Delikatnie wygniataj wodę z włosów.
 • W miarę możliwości – nie używaj suszarki. Pozwól, by Twoje włosy wyschły bez traktowania ich wysoką temperaturą.

Na koniec, włosy warto spryskać mgiełką, która w ciągu całego dnia będzie je odżywiać i chronić przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego. Odpowiednio dobrany płyn na włosy będzie chronić je przed przesuszeniem, wypadaniem i nadmierna łamliwością. Przykładem płynu do rozpylania na włosy jest Pokrzepol, stworzony na bazie ekstraktów roślinnych, które tak jak i wspomniana wyżej odżywka stymulują wzrost włosów i zapobiegają ich wypadaniu.

Spróbuj postępować według powyższych wskazówek, a Twoje włosy powinny wzmocnić się, nabrać witalności i blasku. Przekonaj się sam!

Artykuł Sponsorowany

Ocena artykułu

3.85
z 40 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(8)
4
 
(24)
3
 
(4)
2
 
(2)
1
 
(2)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.85 z 40 głosów

80%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

  Podobne teksty