Bezpieczne stosowanie ziół

- Przed podjęciem terapii ziołowej należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym
- Większość leków ziołowych działa w łagodniejszy sposób niż lekarstwa, jednak należy zachować ostrożność. Niektóre z nich są bardzo silne, dlatego trzeba zachować należny im szacunek.
- Nigdy nie traktuj pochodzenia jakiegoś zioła za coś oczywistego. Najlepszym sposobem na to, aby być pewnym użycia właściwego rodzaju zioła jest kupienie go samemu. Większość z nich jest dostępna w sklepach zielarskich lub sklepach medycyny naturalnej. Zioła są dostępne w kapsułkach, wyciągach, płynach, proszkach, tabletkach i olejkach.
- Zanim kupisz jakiś produkt ziołowy, upewnij się, że na opakowaniu jest jego naukowa nazwa, użyte części rośliny, daty produkcji oraz przydatności do spożycia oraz adres producenta.
- Zawsze stosuj się do instrukcji podanych na opakowaniu, nie zmieniaj zalecanych dawek ani czasu przyjmowania, chyba, że lekarz powie ci co innego. Podobnie jak leki zioła mogą mieć skutki uboczne.
- Pamiętaj, że może upłynąć kilka tygodni zanim stwierdzisz pierwsze efekty niektórych ziół.
- Jeśli cierpisz na jakąś przewlekłą chorobę jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze zawsze skonsultuj się z lekarzem znającym się na ziołolecznictwie zanim sam zaczniesz stosować tego typu produkty.
- Jeśli wystąpią jakieś skutki uboczne, natychmiast przestań brać zioła.
- Nigdy nie stosuj wewnętrznie esencji olejków.
- Nie bierz żadnych ziół jeśli jesteś w ciąży lub w okresie karmienia chyba, że na to zgodził się na to twój lekarz.
- Nie podawaj jakichkolwiek ziół niemowlętom ani dzieciom. Jeśli jednak kupujesz zioła dla dzieci to upewnij się, że na opakowaniu wyszczególnione są dawki dla dzieci.
MediWebzespół redakcyjny
Podobne teksty
Objawy ciąży
Jakie objawy ciąży jedynie sugerują możliwość i prawdopodobieństwo ciąży a jakie są pewnym dowodem ciąży.
Badanie krwi
W jakim celu wykonuje się jedno z najpowszechniej wykonywanych badań laboratoryjnych.
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Dieta kobiety ciężarnej i matki karmiącej piersią
Racjonalna dieta kobiety w czasie ciąży i karmienia piersią powinna dostarczać odpowiednią ilość energii, a także zawierać niezbędne składniki odżywcze w prawidłowych ilościach i proporcjach.
Leczenie nadżerek szyjki macicy
Radykalne wyleczenie nadżerek polega na zniszczeniu metodami fizycznymi lub chemicznymi nieprawidłowych, tworzących ją komórek.
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.
Karmienie naturalne niemowląt
Karmienie piersią jest jedynym naturalnym sposobem żywienia niemowlęcia w pierwszych miesiącach jego życia.
Rozpoznawanie raka piersi
Opis badań mających na celu wczesne rozpoznanie raka piersi.
Zaburzenia erekcji problemem wielu mężczyzn
W naszym kraju zaburzenia wzwodu ma około 3,5 miliona mężczyzn a tylko 36% z nich zdaje sobie sprawę, że cierpi na zaburzenia erekcji.
Przyczyny niepłodności męskiej
Zestawienie najczęstszych przyczyn niepłodności.