Akademia Gerber inauguruje działalność edukacyjną

Opiekę merytoryczną nad pracami Akademii Gerber sprawuje Rada Naukowa, złożona z wybitnych polskich ekspertów w dziedzinie pediatrii i żywienia. Przewodniczącym Rady Naukowej jest prof. Jerzy Socha, funkcję Wiceprzewodniczącego pełni dr Hanna Szajewska. W skład Rady Naukowej Akademii Gerber wchodzą również: prof. Wanda Szotowa, doc. Janusz Książyk oraz doc. Janina Danuta Piotrowska-Jastrzębska.
Środowisko medyczne podkreśla nieustanną potrzebę poszukiwania i prezentowania rodzicom i przyszłym rodzicom pozytywnych wzorców żywieniowych i pielęgnacyjnych. „W codziennej pracy wciąż udzielamy wielu, zdawałoby się, najprostszych i najbardziej oczywistych porad z zakresu pediatrii i żywienia" – mówi prof. Jerzy Socha, Przewodniczący Rady Naukowej Akademii Gerber.
Podobne doświadczenia ma fundator Akademii Gerber – firma Alima-Gerber S.A., obchodząca w tym roku 10-lecie działalności w Polsce. Jej specjaliści od wielu lat wyjaśniają różnorodne wątpliwości rodziców, związane ze sposobami odżywiania się matki i dziecka oraz metodami prawidłowej pielęgnacji najmłodszych. „Z tych właśnie doświadczeń wyrosła idea powołania Akademii Gerber jako niezależnego forum ekspertów." – mówi Iwonna Niegowska, Prezes Zarządu Akademii Gerber.
Akademia Gerber będzie realizowała misję edukacyjną poprzez szerzenie kompletnej i obiektywnej informacji na temat zasad prawidłowego odżywiania się i pielęgnacji matki i dziecka zarówno w środowiskach medycznych, jak i w szerokich kręgach społecznych. „Pragniemy w szczególności upowszechniać wiedzę z tego zakresu wśród lekarzy rodzinnych, pediatrów, rodziców i przyszłych rodziców, a także wśród innych osób mających kontakt z małymi dziećmi i ich matkami" – mówi prof. Jerzy Socha.
Działalność edukacyjna Akademii Gerber będzie wspierana przez działania naukowe, obejmujące prowadzenie i koordynację projektów badawczych w dziedzinie żywienia i pielęgnacji niemowląt, dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią. Instytucja będzie na bieżąco informować o rezultatach prowadzonych prac podczas konferencji i seminariów naukowych, a także we własnych publikacjach.
Tematem przewodnim prac Akademii Gerber w 2002 roku będzie „Żywienie a rozwój dziecka". W ramach działań edukacyjnych instytucja planuje opracowanie i realizację programu szkoły żywieniowej dla lekarzy rodzinnych i pediatrów. Wykłady szkoły żywieniowej Akademii Gerber będą się odbywały w różnych regionach kraju, we współpracy z lokalnymi ośrodkami naukowo-badawczymi, a także zostaną przygotowane w formie odrębnych publikacji. Ponadto Członkowie Rady Naukowej Akademii Gerber będą opracowywać materiały dotyczące wybranych problemów żywienia i pielęgnacji dzieci, kobiet w ciąży i matek karmiących piersią.
W ramach działań naukowych zostanie rozpisany konkurs na projekt badawczy, finansowany z funduszy Akademii Gerber. Problematyka projektów badawczych będzie dotyczyć tematu „Żywienie a rozwój dziecka". „Jako Członkowie Rady Naukowej szczegółowo określimy warunki przyznawania grantu, termin przedstawienia propozycji pracy badawczej oraz dokonamy wyboru jednego lub kilku najlepszych programów naukowych" – mówi prof. Jerzy Socha. Rada Naukowa będzie też koordynować realizację wybranych projektów.
MediWebzespół redakcyjny
Podobne teksty
Objawy ciąży
Jakie objawy ciąży jedynie sugerują możliwość i prawdopodobieństwo ciąży a jakie są pewnym dowodem ciąży.
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Dieta kobiety ciężarnej i matki karmiącej piersią
Racjonalna dieta kobiety w czasie ciąży i karmienia piersią powinna dostarczać odpowiednią ilość energii, a także zawierać niezbędne składniki odżywcze w prawidłowych ilościach i proporcjach.
Pozycja seksualna klasyczna I - pozycja misjonarska
W pozycji tej kobieta leży na plecach z rozsuniętymi nogami a mężczyzna na niej podtrzymując swój ciężar na kolanach oraz na łokciach.
Pozycja seksualna na jeźdźca - przednia I
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie przy czym jest do niego skierowana twarzą a kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia.
Pozycja seksualna klasyczna IV
W pozycji tej kobieta leży na plecach z przywiedzionymi do swojej klatki piersiowej kolanami oraz stopami opartymi na ramionach leżącego na niej mężczyzny.
Leczenie nadżerek szyjki macicy
Radykalne wyleczenie nadżerek polega na zniszczeniu metodami fizycznymi lub chemicznymi nieprawidłowych, tworzących ją komórek.
Termin porodu
Jak obliczyć najbardziej prawdopodobny termin, w którym urodzi się twoje dziecko.
Pozycja seksualna boczna IV
W pozycji tej kobieta leży na plecach z biodrami uniesionymi nieco powyżej bioder mężczyzny, który leżąc na boku wprowadza członek do pochwy.
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.