6 tydzień ciąży

6 tydzień ciąży
Spis treści
  1. Rozwój twojego dziecka
  2. Twoja ciąża

Rozwój twojego dziecka

Do szóstego tygodnia zamyka się cewa nerwowa biegnące wzdłuż grzbietu zarodka. Dodatkowo nastąpił znaczny rozwój mózgu dziecka, który powiększa swoje rozmiary aby wypełnić powiększającą się główkę. W tym tygodniu po bokach głowy zaczynają powstawać pęcherzyki, które później przekształcą sie w oczy a także przewody, z których powstanie ucho wewnętrzne.

Nawet jeśli jeszcze tego nie słychać, serce twojego dziecka zaczyna właśnie bić. Formują się także zawiązki układów pokarmowego i oddechowego. Pojawiają się małe pączki, które utworzą w przyszłości rączki i nóżki dziecka.

Twoja ciąża

Mogą się pojawić silne objawy typowe dla ciąży. Twoje ciało dostosowuje się do odmiennego stanu, możesz więc czuć silne osłabienie, nawet zanim jeszcze dowiesz się że jesteś w ciąży. Innymi objawami, jakie możesz odczuwać, są bolesność i tkliwość piersi, mdłości i wymioty oraz poranne nudności. Pomimo że nazywają się one "poranne", nudności mogą wystąpić o każdej porze dnia i mogą trwać cały dzień, nie dziw się więc jeśli nie ustąpią one do południa. Nie tylko z powodu mdłości będziesz biegać do toalety; hormon ciążowy, hCG powoduje potrzebę częstszego oddawania moczu.

Ocena artykułu

3.7
z 47 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(9)
4
 
(24)
3
 
(7)
2
 
(5)
1
 
(2)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.7 z 47 głosów

70%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty