4 tydzień ciąży

4 tydzień ciąży
Spis treści
  1. Rozwój twojego dziecka
  2. Twoja ciąża

Rozwój twojego dziecka

Po czterech tygodniach ciąży twoje dziecko jest teraz embrionem składającym się z trzech odrębnych warstw. Warstwa wewnętrzna, zwana endodermą, rozwinie się w przyszłości w płuca, wątrobę i układ pokarmowy. Warstwa środkowa, zwana mezodermą, stanie się kościami, mięśniami, nerkami, narządami płciowymi i sercem. I w końcu, ektoderma, warstwa zewnętrzna, utworzy tkanki i narządy takie jak skóra, włosy, oczy i układ nerwowy.

Twoja ciąża

Testy ciążowe z krwi i moczu są w tym tygodniu dodatnie, ponieważ zarodek produkuje ludzką gonadotropinę kosmówkową (hCG), hormon ciążowy. Testy stwierdzające obecność hCG w moczu mogą być dodatnie, nie są jednak tak jednoznaczne jak testy z krwi.

Powinnaś również udać się do ginekologa, który badaniem wyczuwa związane z ciążą zmiany w kształcie i rozmiarze macicy oraz zmiany w śluzówce pochwy.

Hormony wytwarzane przez twoje dziecko mogą powodować pierwsze objawy ciąży jakie będziesz odczuwać w tym tygodniu. Objawy takie jak zmęczenie, tkliwość lub bolesność piersi, nudności mogą spowodować, że raczej będziesz się spodziewać wystąpienia miesiączki, ponieważ przypominają objawy przedmenstruacyjne. Dopiero później przekonasz się, że to obecność twojego dziecka wywołała te odczucia.

Ocena artykułu

3.7
z 46 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(9)
4
 
(23)
3
 
(7)
2
 
(5)
1
 
(2)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.7 z 46 głosów

70%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty