38 tydzień ciąży

38 tydzień ciąży
Spis treści
  1. Rozwój twojego dziecka
  2. Twoja ciąża

Rozwój twojego dziecka

Twoje dziecko waży około 3100 gramów,) i ma długość około 35 centymetrów. Nadal gromadzony jest tłuszcz, jednak dziecko rośnie teraz wolniej. Możesz zauważyć, że wolniej lub wcale nie przybierasz na wadze.

Ponieważ dziecko ma już rozwinięte mięśnie by ssać i połykać płyn owodniowy, w jego jelitach gromadzą się resztki z połkniętego płynu. Razem z komórkami jelit, skóry i włoskami lanugo tworzą meconium (smółkę), zielonkawo-czarną substancję która warunkuje pierwsze ruchy perystaltyczne jelit.

Jeśli będziesz mieć chłopca, jego jądra zstąpiły już do moszny, pod warunkiem że nie występuje u niego stan zwany niezstąpieniem jąder. Jeśli będziesz mieć dziewczynkę, jej wargi sromowe są już w pełni rozwinięte.

Twoja ciąża

Ponieważ twoje dziecko przesunęło się do miednicy, twój pęcherz jest silnie uciśnięty, co sprawia że musisz często biegać do łazienki.

Czy podjęliście już z mężem decyzję co do obrzezania? Obrzezanie jest zabiegiem chirurgicznym mającym na celu usunięcie napletka penisa. Niektórzy rodzice podejmują tą decyzję z powodów religijnych, dla innych nie jest ona tak prosta. Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat obrzezania, w tym na temat metod uśmierzania bólu.

Ocena artykułu

3.68
z 65 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(12)
4
 
(33)
3
 
(10)
2
 
(7)
1
 
(3)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.68 z 65 głosów

69%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty