36 tydzień ciąży

36 tydzień ciąży
Spis treści
  1. Rozwój twojego dziecka
  2. Twoja ciąża

Rozwój twojego dziecka

Drobny, pomarszczony płód, który mogłaś zobaczyć podczas wcześniejszych badań USG zmienił się w niemalże pulchnego dzieciaczka. W tym tygodniu na policzkach odkłada się tkanka tłuszczowa, która z mięśniami przygotowującymi się do silnego ssania nadaje twarzy dziecka okrągły kształt. Twoje dziecko waży teraz około 2750 gramów.

Przyswajany przez matkę wapń został zużyty do formowania czaszki płodu, która jednak jest nadal dość miękka by odkształcić się podczas przechodzenia dziecka przez kanał rodny. Nie bądź zaskoczona jeśli twoje dziecko urodzi się z wydłużoną lub zniekształconą główką! Po kilku godzinach lub dniach główka będzie znów okrągła.

Twoja ciąża

Od tego tygodnia będziesz być może musiała odwiedzać swojego lekarza prowadzącego w każdym tygodniu. Twój lekarz lub położna będą przeprowadzać badanie wewnętrzne by stwierdzić czy rozpoczęły się zmiany wyglądu szyjki macicy - scieńczenie i rozwieranie. Możesz odczuć ulgę związaną ze zstępowaniem płodu do miednicy związanego z jego przygotowywania się do porodu. Wróci ci apetyt, ponieważ dziecko nie uciska już na żołądek i jelita, a jeśli miałaś zgagę, powinna się ona zmniejszyć lub ustąpić w wyniku opuszczenia się płodu do miednicy.

Ocena artykułu

4.11
z 103 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(37)
4
 
(46)
3
 
(15)
2
 
(4)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.11 z 103 głosów

81%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty