34 tydzień ciąży

34 tydzień ciąży
Spis treści
  1. Rozwój twojego dziecka
  2. Twoja ciąża

Rozwój twojego dziecka

Odpowiednie spożycie wapnia w czasie ciąży jest niesłychanie ważne, ponieważ płód wykorzystuje wapń od matki do budowy swoich kości. Jeśli kobieta ciężarna nie spożywa wystarczającej ilości wapnia, jej kości i zęby mogą ulec osłabieniu gdyż płód będzie pobierał wapń z kości matki wedle swoich potrzeb.

W międzyczasie gruczoły nadnerczowe dziecka rozwinęły się i zaczęły produkować hormony, które stymulują laktację. Maź płodowa pokrywająca skórę dziecka staje się grubsza ponieważ znikło już prawie całkowicie lanugo.

Dzieci urodzone w 34 tygodniu ciąży mają już całkiem dobrze rozwinięte płuca, a ich waga przeciętnie 2250 gramów i wzrost 32 centymetry umożliwiają im przeżycie poza macicą bez specjalnych zabiegów medycznych, chociaż może być konieczne podawanie przez kilka dni tlenu.

Twoja ciąża

Zmęczenie jest powszechnym objawem podczas późnego okresu ciąży. Trudności w spaniu, bóle, przybieranie na wadze oraz niepokój dotyczący porodu i opieki nad noworodkiem może przyczyniać się do tego że czujesz się wyczerpana. Odpoczywaj tyle ile to możliwe i ucinaj sobie drzemki kiedy tylko możesz. Nie pij kawy by się pobudzić, ponieważ zbyt dużo kofeiny może źle wpłynąć na twoje dziecko.

Ocena artykułu

4.08
z 117 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(40)
4
 
(53)
3
 
(18)
2
 
(5)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.08 z 117 głosów

79%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty