31 tydzień ciąży

Rozwój twojego dziecka
Twoje dziecko otrzymuje przez łożysko wszystkie związki odżywcze, które potrzebuje. Dzięki przepływowi krwi przez łożysko może też produkować mocz. Twoje dziecko wydala do płynu owodniowego około pół litra moczu dziennie. Także połyka ów płyn, który dzięki temu zostaje całkowicie wymieniony kilka razy dziennie. Nadmiar płynu owodniowego (zwany wielowodziem) może oznaczać, że dziecko nie połyka prawidłowo lub że ma niedrożność przewodu pokarmowego. Zbyt mała ilość płynu w worku owodniowym (małowodzie) może oznaczać że dziecko nie oddaje prawidłowo moczu i może wskazywać na nieprawidłowości nerek i w układzie moczowym. Twój lekarz zmierzy ilość płynu owodniowego podczas rutynowego badania USG.
Twoja ciąża
Czy zdecydowałaś już czy będziesz karmić piersią czy z butelki? Polskie Towarzystwo Pediatryczne rekomenduje karmienie naturalne jako najlepsze dla niemowlęcia. Zanim podejmiesz decyzję o ewentualnym karmieniu sztucznym - z butelki, porozmawiaj ze swoim lekarzem lub specjalistą od laktacji, którzy udzielą ci wszelkich potrzebnych informacji.
Gruczoły w twoich piersiach mogą w tym okresie zacząć produkcję siary. Siara jest gęstym, żółtawym mlekiem które zaopatrzy twoje dziecko w kalorie i związki odżywcze przez pierwszych kilka dni zanim w piersiach pojawi się mleko którym później będziesz karmić swoje dziecko. Jeśli zauważysz, że z twoich piersi wycieka siara, możesz zakupić jednorazowe lub wielorazowe wkładki do stanika, które ochronią ubranie przed zamoczeniem.
MediWebzespół redakcyjny
Podobne teksty
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Dieta kobiety ciężarnej i matki karmiącej piersią
Racjonalna dieta kobiety w czasie ciąży i karmienia piersią powinna dostarczać odpowiednią ilość energii, a także zawierać niezbędne składniki odżywcze w prawidłowych ilościach i proporcjach.
Polacy a profilaktyka chorób cywilizacyjnych.
Najczęstszym powodem dla którego unikamy badań profilaktycznych jest przekonanie o tym, że jesteśmy zdrowi
Pozycja seksualna na jeźdźca - przednia I
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie przy czym jest do niego skierowana twarzą a kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia.
Pozycja seksualna klasyczna IV
W pozycji tej kobieta leży na plecach z przywiedzionymi do swojej klatki piersiowej kolanami oraz stopami opartymi na ramionach leżącego na niej mężczyzny.
Leczenie nadżerek szyjki macicy
Radykalne wyleczenie nadżerek polega na zniszczeniu metodami fizycznymi lub chemicznymi nieprawidłowych, tworzących ją komórek.
Pozycja seksualna boczna IV
W pozycji tej kobieta leży na plecach z biodrami uniesionymi nieco powyżej bioder mężczyzny, który leżąc na boku wprowadza członek do pochwy.
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.
Karmienie naturalne niemowląt
Karmienie piersią jest jedynym naturalnym sposobem żywienia niemowlęcia w pierwszych miesiącach jego życia.
Rozpoznawanie raka piersi
Opis badań mających na celu wczesne rozpoznanie raka piersi.