27 tydzień ciąży

27 tydzień ciąży
Spis treści
  1. Rozwój twojego dziecka
  2. Twoja ciąża

Rozwój twojego dziecka

Do czasu pierwszego tygodnia trzeciego trymestru twoje dziecko zacznie wyglądać podobnie do swojego wyglądu po porodzie, tyle że jest mniejsze i chudsze. Płuca, wątroba i układ odpornościowy nadal potrzebują czasu do osiągnięcia pełnej dojrzałości, ale gdyby twoje dziecko urodziło się teraz, miałoby przynajmniej 85% szans na przeżycie.
Ponieważ nadal rozwija się zmysł słuchu, twoje dziecko jest w stanie rozpoznawać twój głos, a także głos twojego partnera. Dźwięki które do niego dochodzą są przytłumione, ponieważ uszy są nadal pokryte mazią płodową, grubym woskowym pokryciem, które ochrania skórę przed wysuszeniem.

Twoja ciąża

Twoje ciało naturalnie odżywia i ochrania twoje dziecko podczas ciąży, ale po porodzie będziesz musiała się nauczyć dbać o swojego noworodka. Zastanów się czy nie zapisać się do szkoły rodzenia gdzie zdobędziesz wiedzę na takie tematy jak: poród, możliwości znieczulenia, postępowanie po porodzie, częste problemy dotyczące noworodka, opieka nad noworodkiem, ochrona dziecka, karmienie piersią. Zapoznanie się z tymi zagadnieniami pomoże ci nabrać większej pewności siebie, zwłaszcza jeśli jast to twoje pierwsze dziecko.

Ocena artykułu

4.08
z 92 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(32)
4
 
(41)
3
 
(14)
2
 
(4)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.08 z 92 głosów

79%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty