26 tydzień ciąży

26 tydzień ciąży
Spis treści
  1. Rozwój twojego dziecka
  2. Twoja ciąża

Rozwój twojego dziecka

Po okresie kilku miesięcy gdy oczy twojego dziecka były na stałe zamknięte aby umożliwić rozwój siatkówki, w tym tygodniu otwierają się, a dziecko może nawet mrugać powiekami. W zależności od pochodzenia etnicznego, dzieci rodzą się z niebieskimi lub szaro-niebieskimi oczami (kolor może zmienić się w ciągu pierwszych 6 miesięcy życia) a inne z brązowymi lub ciemnymi. Wyrastają rzęsy, podobnie jak pozostałe włosy na głowie.
Twoje dziecko waży około 850 gramów i nadal ma pomarszczoną skórę, ale waga będzie się stale powiększać w ciągu kolejnych 14 tygodni aż do momentu narodzin.

Twoja ciąża

Macica jest jakby bezpiecznym rajem dla twojego dziecka. Ale co się będzie działo po urodzeniu? Twoje dziecko będzie się przemieszczać po całym domu. Wykorzystaj obecny czas na wyposażenie domu w elementy ochronne, takie jak zabezpieczenia na gniazdka elektryczne, usunięcie elementów stwarzających ryzyko uduszenia, zainstalowanie alarmów reagujących na dym w pomieszczeniu oraz urządzeń zagradzających wyjście poza mieszkanie - to tylko kilka przykładów które zapewnią twojemu dziecku większe bezpieczeństwo. Przedsięwzięcie wszelkich możliwych środków ostrożności jest bardzo ważne, ale nic nie zastąpi uważnej obserwacji i nadzoru nad dzieckiem!

Ocena artykułu

4.42
z 96 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(67)
4
 
(14)
3
 
(5)
2
 
(8)
1
 
(2)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.42 z 96 głosów

84%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty