Zdrowe rozwiązanie dla oczu

Zdrowe rozwiązanie dla oczu

Rodzina soczewek kontaktowych AIR OPTIX™ to zdrowe rozwiązanie dla wszystkich, którzy noszą lub chcą nosić swoje soczewki przez wiele godzin dziennie, spędzają dużo czasu  przed komputerem lub w klimatyzowanych czy zadymionych pomieszczeniach.  Dlatego soczewki AIR OPTIX™, przepuszczające pięć razy więcej tlenu w porównaniu z tradycyjnymi soczewkami hydrożelowymi, zyskały sobie ogromne uznanie wśród konsumentów. Jednak firma CIBA Vision - producent tej marki – nie spoczęła na laurach i prowadzi systematyczne badania związane z potrzebami użytkowników soczewek kontaktowych, tak aby móc zaoferować konsumentom jeszcze lepsze rozwiązania zapewniające zdrową korekcję wad wzroku. Z najnowszych badań przeprowadzonych przez instytut badawczy Ipsos na zlecenie firmy CIBA VISION wynika, że aż 90% respondentów zwraca uwagę na to, aby soczewki kontaktowe były oddychające, przepuszczające tlen, a ponad 80% badanych chciałoby dzięki soczewkom kontaktowym utrzymać zdrowe oczy przez wiele lat. Potwierdza to, że kierunek rozwoju obrany przez specjalistów CIBA VISION jest właściwy i wkrótce możemy się spodziewać kolejnych rewolucyjnych propozycji.

AIR OPTIX™ Aqua

AIR OPTIX™ Aqua - nowość w rodzinie  "oddychających" soczewek CIBA VISION

W wrześniu 2008 roku  na rynku pojawiły się nowe soczewki AIR OPTIX™ Aqua.  Soczewki te posiadają system nawilżający Aqua, dzięki któremu ich użytkownicy mają zapewniony niezmienny komfort widzenia, przez cały okres użytkowania soczewek. Oddychające soczewki kontaktowe AIR OPTIX™ Aqua to zaawansowane połączenie naturalnych elementów niezbędnych dla zdrowego i bezpiecznego noszenia, gwarantujące  maksymalną wygodę użytkowania najbardziej wymagającym konsumentom.

AIR OPTIX™ NIGHT&DAY™

AIR OPTIX™ NIGHT&DAY™ - komfort widzenia bez przerwy przez 30 dni i nocy

Dla tych, którzy nie akceptują kompromisów i poszukują najlepszych rozwiązań, CIBA Vision proponuje oddychające soczewki silikonowo – hydrożelowe AIR OPTIX™ NIGHT&DAY™. Rewolucyjny materiał, z którego wykonano soczewki AIR OPTIX™ NIGHT&DAY™ zapewnia najwyższą przepuszczalność tlenu spośród wszystkich dostępnych soczewek, co w praktyce oznacza zdrowo i naturalnie wyglądające oczy. Użytkownikom, którzy w ogóle chcą zapomnieć o swojej wadzie soczewki AIR OPTIX™ NIGHT&DAY™ oferują możliwość noszenia bez przerwy nawet do 30 dni i nocy. W takim trybie użytkowania soczewki nie wymagają codziennego czyszczenia i dezynfekcji, a co za tym idzie, zmniejszone są koszty związane z zakupem płynów pielęgnacyjnych. Najwyższa przepuszczalność tlenu to nie wszystko, odporność na podsychanie powoduje, że soczewki AIR OPTIX™ NIGHT&DAY™ mogą stosować nawet pacjenci ze skłonnościami do "suchego oka".

AIR OPTIX™ Individual™

Kwartalne soczewki AIR OPTIX™ Individual™ dostosowane do najbardziej nietypowych potrzeb konsumentów

W ubiegłym roku CIBA Vision powiększyła swoją rodzinę silikonowo-hydrożelowych soczewek kontaktowych AIR OPTIX™ o soczewki kwartalne AIR OPTIX™ Individual™ Są to pierwsze na rynku indywidualnie dopasowywane soczewki silikonowo-hydrożelowe, zapewniające  najszerszy zakres oferowanych parametrów.

AIR OPTIX™ Individual™ to soczewki kontaktowe do noszenia w trybie dziennym i przeznaczone dla pacjentów wymagających niestandardowej korekcji oraz pragnących jednocześnie swobody i komfortu zapewnianego przez miękkie soczewki kontaktowe. Dzięki AIR OPTIX™ Individual™ specjaliści mogą już aplikować zdrowe i komfortowe soczewki tym, którzy ich najbardziej potrzebują – osobom z niestandardowymi potrzebami w zakresie korekcji wad wzroku. Nowe soczewki można aplikować pacjentom z wysoką krótkowzrocznością, wysoką nadwzrocznością, dużą, małą, płaską lub stromą rogówką oraz pacjentom afakijnym (po usunięciu soczewki własnej w związku z zaćmą).

AIR OPTIX™ for Astigmatism

AIR OPTIX™ for Astigmatism - idealne rozwiązanie dla osób z astygmatyzmem

Od października 2007 roku na rynku polskim dostępne są także „oddychające” soczewki kontaktowe z rodziny AIR OPTIX™ przeznaczone dla osób z astygmatyzmem. Soczewki AIR OPTIX™ for Astigmatism z systemem stabilizacji  „Precision Balance 8|4™ wyznaczają nowy standard w korygowaniu astygmatyzmu soczewkami kontaktowymi. Zapewniają one doskonałą ostrość widzenia oraz wyjątkowy komfort noszenia.  

Soczewki AIR OPTIX™ for Astigmatism są typem soczewek kontaktowych niwelujących zniekształcenia obrazu spowodowane astygmatyzmem.
Nadal jednak wiele osób z astygmatyzmem nie nosi soczewek kontaktowych (powodem jest brak wiedzy na temat dostępności soczewek do korekcji astygmatyzmu) lub po jakimś czasie zamienia je na okulary. Przyczyną tego jest fakt, iż tradycyjne soczewki toryczne, o niskiej przepuszczalności tlenu nie zapewniają oczom należytego zdrowia i komfortu. Soczewki kontaktowe AIR OPTIX™ for Astigmatism zmieniają ten stan rzeczy i oferują osobom z astygmatyzmem możliwość ostrego widzenia w soczewkach kontaktowych zapewniając jednocześnie zdrowe i bezpieczne ich użytkowanie.

Miesięczne soczewki AIR OPTIX™ for Astigmatism przeznaczone są do dziennego noszenia ale można również w nich spać do 6 nocy bez zdejmowania.

Ocena artykułu

3.78
z 23 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(5)
4
 
(12)
3
 
(3)
2
 
(2)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.78 z 23 głosów

74%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty