Uwolnij się od toksyn

Rozpoczyna się jesienna edycja ogólnopolskiego programu „Uwolnij się od toksyn”, której celem jest informowanie społeczeństwa m.in. na temat wpływu toksycznych substancji w żywności na organizm człowieka.
Rozpoczyna się II etap ogólnopolskiego programu „Uwolnij się od toksyn” prowadzonego pod patronatem preparatu MethodDraine Detox. Jesienna edycja ma na celu popularyzowanie wiedzy na temat szkodliwych substancji, które znajdują się w żywności, ich negatywnego wpływu na organizm oraz metod oczyszczania. Program jest wspierany przez ekspertów, prof. Iwonę Wawer z Akademii Medycznej w Warszawie i dr Ewę Matyską - Piekarską, lekarza chorób wewnętrznych, konsultanta dietetyki.
Widoczne zainteresowanie wiosenną edycją programu „Uwolnij się od toksyn”, w ramach której informowaliśmy o najważniejszych źródłach toksyn i ich wpływie
na organizm pokazuje, że Polacy szukają informacji związanych z powyższą tematyką. Niestety jak pokazują wyniki badań TNS OBOP, przeprowadzone w styczniu br., co drugi Polak nigdy nie sprawdza jakie konserwanty i barwniki znajdują się w kupowanej żywności. 1 Stąd potrzeba informowania i edukacji na temat wpływu jaki wywierają substancje dodatkowe na ludzki organizm. – mówi prof. Iwona Wawer z Akademii Medycznej w Warszawie, ekspert programu „Uwolnij się od toksyn”.
W ramach jesiennej edycji programu „Uwolnij się od toksyn” od 1 października do 30 listopada br. we wszystkie wtorki i środy pod numerem telefonu 22 321 51 882 w godzinach 15:00 – 17:00 dyżurować będą konsultanci dietetyki.
Strona programu www.beztoksyn.pl została rozbudowana o dział „Porady eksperta”, w którym internauci mogą otrzymać indywidualne porady ekspertów programu na temat skutecznych metod oczyszczania oraz substancji dodatkowych w żywności. Ponadto ze strony można ściągnąć poradnik programu lub wziąć udział w konkursie, by go wygrać.
MediWebzespół redakcyjny
Podobne teksty
Test ciążowy
Opisy różnych metod rozpoznawania ciąży opierających się na wykazaniu obecności gonadotropiny kosmówkowej.
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Prezerwatywa i jej prawidłowe zakładanie
Jak prawidłowo zakładać prezerwatywę aby skutecznie spełniała ona swoje funkcje.
Dieta kobiety ciężarnej i matki karmiącej piersią
Racjonalna dieta kobiety w czasie ciąży i karmienia piersią powinna dostarczać odpowiednią ilość energii, a także zawierać niezbędne składniki odżywcze w prawidłowych ilościach i proporcjach.
Pozycja seksualna na jeźdźca - przednia I
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie przy czym jest do niego skierowana twarzą a kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia.
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.
Rozpoznawanie raka piersi
Opis badań mających na celu wczesne rozpoznanie raka piersi.
Zaburzenia erekcji problemem wielu mężczyzn
W naszym kraju zaburzenia wzwodu ma około 3,5 miliona mężczyzn a tylko 36% z nich zdaje sobie sprawę, że cierpi na zaburzenia erekcji.
Przyczyny niepłodności męskiej
Zestawienie najczęstszych przyczyn niepłodności.