Uwolnij się od toksyn

Uwolnij się od toksyn

Rozpoczyna się jesienna edycja ogólnopolskiego programu „Uwolnij się od toksyn”, której celem jest informowanie społeczeństwa m.in. na temat wpływu toksycznych substancji w żywności na organizm człowieka.

Rozpoczyna się II etap ogólnopolskiego programu „Uwolnij się od toksyn” prowadzonego pod patronatem preparatu MethodDraine Detox. Jesienna edycja ma na celu popularyzowanie wiedzy na temat szkodliwych substancji, które znajdują się w żywności, ich negatywnego wpływu na organizm oraz metod oczyszczania. Program jest wspierany przez ekspertów, prof. Iwonę Wawer z Akademii Medycznej w Warszawie i dr Ewę Matyską - Piekarską, lekarza chorób wewnętrznych, konsultanta dietetyki.

Widoczne zainteresowanie wiosenną edycją programu „Uwolnij się od toksyn”, w ramach której informowaliśmy o najważniejszych źródłach toksyn i ich wpływie
na organizm pokazuje, że Polacy szukają informacji związanych z powyższą tematyką. Niestety jak pokazują wyniki badań TNS OBOP, przeprowadzone w styczniu br., co drugi Polak nigdy nie sprawdza jakie konserwanty i barwniki znajdują się w kupowanej żywności. 1 Stąd potrzeba informowania i edukacji na temat wpływu jaki wywierają substancje dodatkowe na ludzki organizm. – mówi prof. Iwona Wawer z Akademii Medycznej w Warszawie, ekspert programu „Uwolnij się od toksyn”.

W ramach jesiennej edycji programu „Uwolnij się od toksyn” od 1 października do 30 listopada br. we wszystkie wtorki i środy pod numerem telefonu 22 321 51 882 w godzinach 15:00 – 17:00 dyżurować będą konsultanci dietetyki.

Strona programu www.beztoksyn.pl została rozbudowana o dział „Porady eksperta”, w którym internauci mogą otrzymać indywidualne porady ekspertów programu na temat skutecznych metod oczyszczania oraz substancji dodatkowych w żywności. Ponadto ze strony można ściągnąć poradnik programu lub wziąć udział w konkursie, by go wygrać.

Ocena artykułu

4.67
z 15 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(10)
4
 
(5)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.67 z 15 głosów

100%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty