Recellox - nowość na cellulit

Recellox - nowość na cellulit

Cellulit, znany powszechnie jako „skórka pomarańczowa”, jest to zaburzenie dotyczące tkanki tłuszczowej polegające na zmianach obrzękowo-włóknisto-stwardnieniowych tkanki podskórnej. Termin „cellulit” został wprowadzony przez francuskich lekarzy w 1922 roku. Zmiany te występują głównie u kobiet – według danych aż u około 85-98% populacji. Cellulit jest najczęściej zlokalizowany w okolicach ud i pośladków. Tak powszechne występowanie „skórki pomarańczowej” u kobiet wynika z różnic w budowie tkanki tłuszczowej kobiet i mężczyzn. U kobiet liczba adipocytów (komórek tłuszczowych) jest dwukrotnie większa niż u mężczyzn. Są one zgromadzone na brzuchu, na udach i w okolicy lędźwiowej. U mężczyzn cellulit występuje tylko w stanach patologicznych, takich jak: zaburzenia wydzielania androgenów, leczenie (estrogenami) raka prostaty. Wbrew powszechnej opinii cellulit może pojawić się także przy całkowitym braku otyłości. 

Aspekt Kliniczny

Cellulit rozwija się w kilku etapach i w okresie wielu miesięcy a nawet lat. Nie występują wyraźne granice między poszczególnymi etapami:

  • Etap I: nie ma objawów klinicznych w postaci „skórki pomarańczowej”, występuje jedynie zastój żylny i limfatyczny: rozpoczyna się gromadzenie tłuszczu przez komórki tkanki tłuszczowej – adipocyty.
  • Etap II: zaznacza się uszkodzenie skóry i tkanki podskórnej; przepływ krwi może być w niektórych okolicach znacznie obniżony na skutek ucisku naczyń krwionośnych przez adipocyty. Pojawia się „skórka pomarańczowa”, jednak w tym stadium uszkodzenie ma charakter estetyczny. Podczas stania i leżenia skóra jest gładka, przy ściśnięciu widać małe uwypuklenia i zagłębienia wyczuwalne są grudki i bardzo drobne guzki.
  • Etap III: na tym etapie nasilają się zaburzenia krążenia a uszkodzenie tkanki nie jest już tylko estetyczne – pojawiają się trwałe zmiany w postaci pofałdowania i nierówności powierzchni skóry. Widoczne są uwypuklenia zarówno podczas stania, jak i leżenia; guzki większych rozmiarów rozdzielone są tkanką włóknistą.
  • Etap IV: pojawiają się twarde guzki, które uciskają zarówno naczynia włosowate, jak i włókna nerwowe, co może wywoływać ból. Na tym etapie cellulit staje się bardzo poważnym zburzeniem tkanki tłuszczowej.  

Przyczyny powstawania cellulitu

Nie są dostatecznie poznane. Sformułowano na ten temat kilka hipotez.

  • Teoria hormonalna: estrogeny (żeńskie hormony płciowe) zwiększają objętość adipocytów (komórek tłuszczowych) i retencję wody. Wzrost wydzielania estrogenów, niezrównoważony wydzielaniem wystarczających ilości progesteronu (żeński hormon płciowy), może ułatwiać wspomnianą retencję wody i prowadzić do powstania „skórki pomarańczowej”.
  • Teoria neurowegetatywna: zaburzenia metabolizmu tłuszczów wynikające ze zwiększonego wydzielania adrenaliny (hormon zmniejszający rozpad adipocytów) w czasie stresu emocjonalnego. Zaobserwowano, że większość kobiety z cellulitem wykazuje stan nadmiernej motywacji i wyraźny niepokój.    
  • Teoria krążeniowa: cellulit jest często związany z zaburzeniami krążenia, które mogą mieć podłoże genetyczne, a ponadto, są nasilone przez pewne nawyki postawy i typowe dla kobiet, które zakładają nogę na nogę.
  • Teoria receptorów adipocytarnych: na komórkach tłuszczowych (adipocytach) zlokalizowane są dwa rodzaje receptorów: α – zmniejszają lipolizę (rozpad adipocytów) i β – nasilają lipolizę. Jeżeli masa tłuszczowa wzrasta, zwiększa się też odpowiedź receptorów α. Stąd, im większe przybieranie masy, tym mniejsze szanse na ustąpienie cellulitu.

Zapobieganie i leczenie

Zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, unikanie podaży hormonów, kontrolowanie stresu to proste metody, które mogą być nieocenione w zapobieganiu tworzenia się „skórki pomarańczowej”, jak również wpłyną pozytywnie na nasz organizm. 

W walce z cellulitem stosuje się metody farmakologiczne, kosmetyczne, fizyczne i chirurgiczne. Terapia farmakologiczna to głównie leki, które mają znormalizować lub usprawnić metabolizm tkanki tłuszczowej lub mikrokrążenie. W ramach zabiegów fizjoterapeutycznych stosuje się m.in. ręczny drenaż limfatyczny, ucisk, elektroterapię, ultradźwięki, mezoterapię. Zabiegi chirurgiczne w leczeniu cellulitu to głównie liposukcja. Zarówno kosmetyki do stosowania zewnętrznego, jak suplementy diety poprawiają sprężystość i elastyczność naszej skóry.   

Nowością na rynku jest preparat Recellox, którego unikalna formuła  łącząca kompozycję związków flawonowych, bezpiecznych wielonianasyconych kwasów tłuszczowych, związków moczopędnych, ekstraktów roślinnych pozwala na skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej, utratę centymetrów w obwodzie oraz walkę z cellulitem różnego pochodzenia ( związanego z zaburzeniami krążenia, nadmierną ilością tkanki tłuszczowej, zaburzeniem eliminacji nadmiaru wody, starzeniem się skóry). Wystarczy tylko 1 kapsułka dziennie. Efekty są widoczne już  po miesięcznej kuracji, trwałe efekty można uzyskać po 3 miesiącach regularnego stosowania.

Kup Recellox

Ocena artykułu

4.65
z 48 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(33)
4
 
(14)
3
 
(0)
2
 
(1)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.65 z 48 głosów

98%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty