By żyć dłużej bądź spokojny, aktywny i zorganizowany

Najnowsze wyniki badań trwających prawie 50 lat sugerują, że mężczyźni i kobiety o spokojnym usposobieniu, będące aktywne fizycznie i intelektualnie, żyjące w sposób zorganizowany żyją znacznie dłużej od osób z mniej pozytywnymi cechami osobowości, takimi jak nerwowość, wybuchowość lub chaotyczność.
Zdaniem naukowców emocjonalna stabilizacja i aktywny styl życia mogą znacznie zredukować zagrożenia dla zdrowia, zwiększyć satysfakcję i samopoczucie oraz wydłużyć życie. Badania zostały przeprowadzone na grupie 2359 amerykanów, zakwalifikowanych w 1958 roku do Długoterminowego Studium Starzenia. Badacze dokonywali w ciągu 50 lat trwania obserwacji oceny osobowości i jej wpływu na stan zdrowia i długość życia. Wyniki ich pracy świadczą, o tym, że osoby o wyższej niż średnia aktywności, zdolności koncentracji i umiejętności radzenia sobie z emocjami żyją dłużej przeciętnie o 3-4 lata. Wśród kobiet dodatkową cechą oddalającą datę śmierci była asertywność. Co ważne, przytoczone wyniki są niezależne od takich czynników jak palenie papierosów, dieta czy otyłość. Wnioski wydają się być oczywiste - każdego dnia należy pracować i dbać nie tylko o swoje ciało ale także o osobowość i umysł. Receptą na długowieczność może być uporządkowany tryb życia, wyeliminowanie stresów dnia codziennego oraz ciągły rozwój intelektualny.
MediWebzespół redakcyjny
Podobne teksty
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Dieta kobiety ciężarnej i matki karmiącej piersią
Racjonalna dieta kobiety w czasie ciąży i karmienia piersią powinna dostarczać odpowiednią ilość energii, a także zawierać niezbędne składniki odżywcze w prawidłowych ilościach i proporcjach.
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.
Rozpoznawanie raka piersi
Opis badań mających na celu wczesne rozpoznanie raka piersi.
Zaburzenia erekcji problemem wielu mężczyzn
W naszym kraju zaburzenia wzwodu ma około 3,5 miliona mężczyzn a tylko 36% z nich zdaje sobie sprawę, że cierpi na zaburzenia erekcji.
Przyczyny niepłodności męskiej
Zestawienie najczęstszych przyczyn niepłodności.
Nagłe schorzenia narządu wzroku
W okulistyce, podobnie jak w innych działach medycyny, znane są stany chorobowe wymagające szybkiej pomocy, które najczęściej objawiają się nagłą utratą widzenia, a także silnym bólem oka.
Niekorzystne działanie na skórę promieniowania UV
Obecnie wiemy, że to promienie UVA są główną przyczyną fotostarzenia się skóry oraz zmian nowotworowych.
Pieprzyk, myszka i... słońce
Największym wrogiem każdej komórki barwnikowej czyli melanocyta i tego, który występuje w normalnej skórze i który buduje znamię jest słońce.