Zadbaj o oczy swoje i swojego dziecka

Zadbaj o oczy swoje i swojego dziecka

Masz czasem wrażenie, że Twoje dziecko mruży oczy w trakcie czytania, zbliża się za bardzo do kartki z tekstem lub nie potrafi odczytać napisu, który wydaje się znajdować wystarczająco blisko? Być może krzywi głowę podczas pisania lub oglądania czegoś z bliska? A może jego wyniki w nauce pogorszyły się ostatnim czasem? Nie czekaj i zabierz go na konsultację do specjalisty - możliwe, że te dolegliwości wynikają z problemów, które powinien zbadać okulista. Pamiętaj, że Twoje dziecko nie wie, jak powinno dobrze widzieć. Zwykle nie powie Ci, że źle widzi. Dopiero dokładne badanie odpowie na takie pytanie.

Nigdy nie jest zbyt wcześnie na konsultacje

Oczy to bardzo delikatny narząd, podatny na działanie warunków atmosferycznych i wrażliwy na sztuczne światło dochodzące z ekranów telewizorów, komputerów, laptopów, czy telefonów. Już od najmłodszych lat oczy są narażone na wiele czynników, które osłabiają jakość widzenia, a nie zawsze można się przed tym skutecznie chronić, nawet stosując ochronę na oczy i regularnie suplementując dietę. Co robić w przypadku pogorszenia się wzroku? Im szybciej zostaną wprowadzone korekcja wady w formie okularów korekcyjnych lub soczewek, tym lepiej dla pacjenta. Kierując się pierwszym lepszym poleceniem szkieł lub soczewek, możesz zaszkodzić swojej latorośli. Wiele modeli okularów nie jest dostosowanych do kształtu głowy dziecka, do niewielkiego nosa i może się w trakcie noszenia z niego zsuwać, przez co dziecko, zamiast patrzeć przez szkło, patrzy ponad nim. W ten sposób, nie korzystając ze wsparcia szkieł, finalnie pogłębia swoją wadę. Żeby temu zapobiec, potrzebny jest rzetelny ośrodek z doświadczeniem w diagnozowaniu i leczeniu małych pacjentów. Jeżeli zmagasz się z problemem niedowidzenia u swojego dziecka i chcesz zapewnić mu opiekę najlepszych specjalistów, szukasz dobrej placówki okulistycznej, w której Twoje dziecko zostanie dokładnie przebadane lub masz problem z niedopasowanymi do jego głowy okularami, które nieustannie mu spadają i pogłębiają wadę, powinieneś postawić na profesjonalne leczenie niedowidzenia u najlepszych specjalistów, dbających o każdego z nich. A kiedy odwiedzasz okulistę, sprawdzając oczy swojego dziecka, nie zapomnij o przebadaniu swoich. Dbaj o siebie i swoich najbliższych w takim samym stopniu.

Małe dzieci, duże problemy?

Noworodki to najdelikatniejsze stworzenia, które łatwo jest skrzywdzić i zarazić chorobami. Trzeba je chronić przed zagrożeniami ze świata zewnętrznego, ale także przed konsekwencjami nieprawidłowego rozwoju. Dzieci czasem rodzą się z dodatkowymi, zdrowotnymi problemami, z którymi trzeba sobie jak najszybciej zacząć radzić. Zdarza się, że dziecko przychodzi na świat z wrodzoną zaćmą lub problemem niedowidzenia. Zamiast zamiatać problem pod dywan, zabierz swoje dziecko do specjalisty, pozwól mu je dokładnie zbadać, zaplanować przebieg leczenia i dopasować odpowiednich soczewki. Dobry optyk nie tylko dobrze dobierze kształt i rodzaj soczewek, ale także sprawi, że wizyta będzie dla dziecka przyjemnością, a nie stresującym, traumatycznym doświadczeniem. Dobra diagnoza i dyscyplina w trakcie leczenia dzieci po zabiegu zaćmy daje szansę na widzenie w przyszłości. Wybierając okulistę dla swojego dziecka, kieruj się nie tylko dyplomami lekarzy, ale także ludzkim podejściem do pacjentów. Ty i Twoje dziecko zasługujecie na pomoc na najwyższym poziomie.

Ocena artykułu

5
 
(0)
4
 
(0)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
0 z 0 głosów

0%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty