Obudź swoje ciało

Akcja edukacyjno-informacyjna „Obudź swoje ciało”, prowadzona pod patronatem preparatu Fructolax, ma na celu poszerzenie wiedzy na temat zaburzeń przemiany materii, spowodowanych przez niezdrowy styl życia oraz nieodpowiednią dietę. Podczas akcji, będziemy informować m.in. o przyczynach i skutkach syndromu leniwego jelita – dysfunkcji układu pokarmowego, na którą cierpi obecnie wiele osób, najczęściej żyjących w ciągłym pośpiechu i stresie.
Ekspertem akcji jest pani Joanna Wardak, Specjalista ds. żywienia człowieka i dietetyki. Wsparcia merytorycznego udzielił akcji także dr inż. Stanisław Kalisz, Technolog żywności i żywienia człowieka.
"Przewlekłe zaparcia mogą mieć szereg konsekwencji zdrowotnych. Wpływają negatywnie zarówno na stan fizyczny, jak i psychiczny. Dlatego warto edukować na temat działań, zmierzających do pobudzenia pracy jelit" mówi ekspert akcji, Joanna Wardak.
Pod adresem internetowym www.leniwejelito.pl można zapoznać się z materiałami dotyczącymi problemów związanych z zaburzoną przemianą materii, takich jak syndrom leniwego jelita, czy długotrwałe zaparcia. Dostępne są także materiały dotyczące diety odpowiedniej dla zdrowia jelit.
Każdy z odwiedzających stronę może przeprowadzić test on-line i przekonać się, czy jego jelita pracują w zdrowym, normalnym rytmie, istnieje także możliwość zadania pytania dietetykowi. Chętni mogą także otrzymać, po wypełnieniu odpowiedniego formularza, bezpłatne materiały informacyjne oraz próbkę produktu patronującego akcji.
By polepszyć swoją kondycję fizyczną warto wykonać serię ćwiczeń, pożytecznych także dla naszego układu przemiany materii. Na stronie można znaleźć zdjęcia i opisy takich ćwiczeń, prezentowanych przez instruktora jogi, Piotra Künstlera.
On Board Public Relations
Podobne teksty
Objawy ciąży
Jakie objawy ciąży jedynie sugerują możliwość i prawdopodobieństwo ciąży a jakie są pewnym dowodem ciąży.
Test ciążowy
Opisy różnych metod rozpoznawania ciąży opierających się na wykazaniu obecności gonadotropiny kosmówkowej.
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Prezerwatywa i jej prawidłowe zakładanie
Jak prawidłowo zakładać prezerwatywę aby skutecznie spełniała ona swoje funkcje.
Polacy a profilaktyka chorób cywilizacyjnych.
Najczęstszym powodem dla którego unikamy badań profilaktycznych jest przekonanie o tym, że jesteśmy zdrowi
Cykl menstruacyjny
Zachodzący w organiźmie kobiety cykliczne zmiany są wynikiem procesu wymiany informacji między obszarem mózgu zwanym podwzgórzem, przysadką mózgową, jajnikami i macicą.
Pozycja seksualna na jeźdźca - przednia I
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie przy czym jest do niego skierowana twarzą a kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia.
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.
Rozpoznawanie raka piersi
Opis badań mających na celu wczesne rozpoznanie raka piersi.
Zaburzenia erekcji problemem wielu mężczyzn
W naszym kraju zaburzenia wzwodu ma około 3,5 miliona mężczyzn a tylko 36% z nich zdaje sobie sprawę, że cierpi na zaburzenia erekcji.