Zmywarka Siemens - co musisz wiedzieć przed zakupem urządzenia?

Zmywarka Siemens - co musisz wiedzieć przed zakupem urządzenia?
Spis treści
 1. Jak wybrać zmywarkę? Najważniejsze decyzje
 2. Na co zwrócić uwagę, analizując parametry techniczne urządzeń?
 3. Zmywarki Siemens - jakich technologii szukać?

Jak wybrać zmywarkę? Najważniejsze decyzje

Zanim przejdziesz do szczegółowego analizowania technologii i parametrów technicznych, zwróć uwagę na to, jaki rodzaj zmywarki wybrać. Możesz zdecydować się na urządzenie do zabudowy lub wolnostojące. Pierwsze jest częściej wybierane, gdy od nowa urządzasz kuchnię i masz pełen wpływ na to, jak będzie wyglądać. Taki sprzęt świetnie komponuje się z wnętrzem - jest praktycznie niewidoczny. Do tego trudno przypadkowo zmienić program lub włączy albo wyłączyć sprzęt - panel sterowania nie znajduje się bowiem na zewnątrz. Jeśli nie planujesz generalnego remontu, model wolnostojący da ci sporo możliwości aranżacji. Nowoczesne urządzenia odznaczają się bardzo dobrym designem - możesz mieć pewność, że dopełnią nowoczesny wystrój.

Drugą istotną decyzja jest stwierdzenie, czy szukasz modelu o szerokości 60 czy 45 cm. Pierwsze sprawdzą się w dużych kuchniach i w domach, gdzie mieszka liczna rodzina. To także najlepsza opcja dla zapalonego kucharza lub cukiernika - jeśli chętnie eksperymentujesz w kuchni, przyda ci się duża przestrzeń w zmywarce. Mniejsze urządzenie będzie pasować do niewielkiej kuchni, sprawdzi się także w aneksie kuchennym i u każdego, kto zamiast w domu, chętniej stołuje się na mieście. Węższe zmywarki oznaczają często mniejszy wydatek - jeśli nie potrzebujesz pełnowymiarowego sprzętu, możesz rozważyć 45-centymetrową opcję.

Na co zwrócić uwagę, analizując parametry techniczne urządzeń?

Wiesz już, jakiej zmywarki szukasz? Dobrze założyć budżet, w którym chcesz się zmieścić. Świetnie oceniane zmywarki Siemens kosztują do 2000 zł do 3000 zł. Jakim parametrom warto się przyjrzeć, porównując poszczególne modele? Przede wszystkim zwróć uwagę na:

 • pojemność zmywarki;
 • wymiary urządzenia;
 • klasę energetyczną;
 • generowany hałas;
 • zabezpieczenia;
 • zastosowane technologie;
 • zużycie wody;
 • łatwe sterowanie;
 • możliwość dostosowania wnętrza do swoich potrzeb;

Zmywarki Siemens - jakich technologii szukać?

Zmywarki marki Siemens wyposażone są w szereg innowacyjnych technologii. Jedną z najważniejszych jest kompatybilność z aplikacją Home Connect. Dzięki temu możesz sterować swoim urządzeniem nie tylko z domu! W niektórych sprzętach możesz za pomocą aplikacji włączyć funkcję silence on demand, wyciszając urządzenie, by spokojnie porozmawiać przez telefon.

Inne przydatne rozwiązanie to Aqua Sensor, czyli czujnik sprawdzający wielkość załadunku i stopień zabrudzenia naczyń podczas mycia wstępnego. Na tej podstawie dobierane jest zużycie wody - tak, by możliwie oszczędnie gospodarować tym zasobem, a jednocześnie nie iść na kompromisy względem dokładnego pozbywania się zabrudzeń.

Możesz liczyć na precyzyjne umycie wszystkich naczyń dzięki DuoPower - dzięki tej opcji górny kosz jest głębszy o cztery centymetry, a dwa spryskujące ramiona pod nim gwarantują dotarcie do każdego zakamarka. Z kolei RackStopper to blokada, która zapobiega zbyt głębokiemu wysunięciu się dolnego kosza.

Jak widzisz, jest sporo technologii, które przemawiają za zakupem modelu omawianego producenta. Chcesz porównać poszczególne sprzęty? Sprawdź zmywarki Siemens w sklepie MediaMarkt i przeczytaj opinie użytkowników!

Ocena artykułu

5
 
(0)
4
 
(0)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
0 z 0 głosów

0%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

  Podobne teksty