Zakup kolagenu - czy to faktycznie dobry pomysł?

Zakup kolagenu - czy to faktycznie dobry pomysł?
Spis treści
  1. Po co stosujemy kolagen?
  2. A co ze stawami?
  3. Rodzaje kolagenu
  4. Kolagen w jedzeniu

Nie da się na pewno zaprzeczyć temu, że ludzie obecnie kłopotów ze zdrowiem mają mnóstwo. Codzienne życie jest stresujące, nie odżywiamy się w sposób prawidłowy i wszędzie jeździmy samochodem – wiele osób w ciągu dnia nie rusza się tak naprawdę w ogóle. To wszystko ma swoje konsekwencje – a my prędzej czy później będziemy musieli się z tym zmierzyć. Mamy jednak faktycznie racje w kwestii tego, że stosowanie “pierwszych lepszych” preparatów to nie jest żadne rozwiązanie - tutaj zawsze warto się nad tym jednak dobrze zastanowić.

Na co konkretnie obecnie narzekamy najczęściej? Na pewno kobiety nie są zadowolone nigdy z tego, że pogarsza się stan ich skóry, włosów i paznokci – panowie nie przejmują się tym aż tak bardzo. Przedstawiciele obu płci narzekają jednak równomiernie na problemy ze stawami – a to już jest coś, co może w znacznym stopniu utrudnić normalne życie. Dokuczają nam też często zęby - a tego boimy się chyba najbardziej, bo koszty wszelkich napraw są z roku na rok coraz wyższe.

Gdybyśmy się nad tym wszystkim zastanowili chwilę dłużej to być może dotarłoby do nas, że wymienione tutaj problemy mają jeden wspólny element - mogą mieć taką samą przyczynę. Gdy po 25 roku życia spada w naszym organizmie produkcja kolagenu – takie są właśnie tego konsekwencje. Na twarzy zaczynają pojawiać się zmarszczki, czujemy ból stawów i częściej mamy problemy z uzębieniem. To wszystko oczywiście nie dzieje się w krótkim czasie, ale większość z nas zaczyna jednak odczuwać związany z tym dyskomfort.

Po co stosujemy kolagen?

Czy wystarczy więc uzupełnić poziom kolagenu, aby sytuacja się poprawiła? Dokładnie tak – to o wiele lepsze rozwiązanie niż kupno kolejnego kremu na zmarszczki czy maści na stawy. Trzeba też wiedzieć o tym, że kolagen zawarty w kremie w dalszym ciągu nie będzie skuteczny – substancja ta nie potrafi przeniknąć przez naszą skórę. Tutaj sprawdzą się tylko preparaty przyjmowane do wewnątrz. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak konkretnie pomaga kolagen i w jakiej formie może być on przyjmowany.

Kolagen można stosować chociażby po to, aby poprawić wygląd swojej skóry. Na rynku dostępne są też różne suplementy, gdzie kolagen łączony jest z inną substancją, która dodatkowo wzmacnia i nawilża skórę - możesz to sobie sprawdzić na przykład na stronie https://kolagen4u.pl/kolagen-z-kwasem-hialuronowym. Tutaj połączono kolagen z kwasem hialuronowym i dzięki temu efekty stosowania są jeszcze lepsze.

Kolagen przyczyni się do spłycenia zmarszczek - zarówno tych mało widocznych, jak i tych wyjątkowo głębokich, które nam się najbardziej nie podobają. Skóra stanie się bardziej wygładzona, promienna i lepiej nawilżona - a oprócz tego znikną też wszelkie przebarwienia i krostki. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni są zwykle bardzo zadowoleni z rezultatów, jakie można w ten sposób osiągnąć. Chociaż na pewno trzeba na efekty trochę poczekać - tak czy inaczej pojawiają się one szybciej niż w przypadku najdroższego nawet kremu do twarzy.

 

Można powiedzieć, że kolagen stosujemy także właśnie po to, aby oszczędzić pieniądze do tej pory wydawane na kremy, zabiegi, maseczki i olejki – to wszystko nie będzie nam już potrzebne. Jeśli zaczniemy zażywać kolagen regularnie i będziemy to robić przez dłuższy okres czasu - żadna dodatkowa pielęgnacja i wydawanie pieniędzy nie będzie miało sensu. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat tego jaki kolagen wybrać na zmarszczki i co może Ci w tym pomóc.

Kolagen jest tak samo pomocny, jeśli chodzi o włosy i paznokcie – w znacznym stopniu je wzmacnia i sprawia, że przestają się łamać. Możemy spodziewać się, że włosy będą rosły dużo szybciej i przestaną aż tak wypadać - a płytka paznokcia uzyska dużo lepszy wygląd. A co z zębami? Spadek poziomu kolagenu też je osłabia, więc jego uzupełnienie sprawi, że będziemy mieć z nimi zdecydowanie mniej problemów.

A co ze stawami?

Kolagen stosowany jest także w celu pozbycia się wspomnianych już wcześniej problemów ze stawami. Gdy zaczniemy z niego korzystać to możemy spodziewać się ustąpienia dolegliwości bólowych oraz tego, że stawy powoli zaczną się regenerować. To właśnie z tego powodu warto zacząć brać kolagen wtedy, gdy jeszcze nic nam nie dolega - szczególnie sportowcy powinni wziąć to pod uwagę. Zamiast czekać, aż pojawi się problem - możesz mu zapobiec i czuć się dzięki temu bezpieczniej. Po pewnym czasie stosowania poprawi się także mobilność stawów - przestaniemy odczuwać ich sztywność i będziemy mogli bez większych problemów wykonywać codzienne obowiązki.

Rodzaje kolagenu

Na rynku możesz znaleźć kolagen w tabletkach, proszku i płynie. Tylko od Ciebie zależy, na co konkretnie chcesz się zdecydować - ważne jest to, aby potem faktycznie regularnie z takiego kolagenu korzystać. Jeśli wiesz, że nie będzie dla Ciebie wygodne ciągłe mieszanie proszku z jakimś napojem – wiesz już wtedy, że lepiej sprawdzą się raczej kapsułki. To ważna decyzja, bo od tego może zależeć powodzenie całego tego procesu. Saszetki mogą jednak przypaść do gustu tym osobom, które uwielbiają przygotowywać sobie różne zdrowe koktajle – wtedy możemy tam od razu dosypać też kolagen. Na stronie https://kolagen4u.pl/kolagen-w-saszetkach poczytasz sobie o zaletach kolagenu w proszku. Wejdź w link i zapoznaj się ze szczegółami.

Kolagen w jedzeniu

A czy możemy równie dobrze uzupełniać kolagen tylko poprzez jedzenie konkretnych pokarmów? Nie jest to raczej wystarczająco skuteczne rozwiązanie. Owszem, kolagen można znaleźć w galaretkach owocowych, podrobach, rybie w galarecie, chrząstkach czy przetworach mięsnych - ale mało kto chce jeść to wszystko na co dzień. Nie powinniśmy się też zmuszać tylko ze względu na to, że chcemy uzupełnić poziom kolagenu – trudno będzie nam to zrobić dobrze w taki właśnie sposób.

Przeczytaj więcej na temat tego, w jakich warzywach i owocach jest kolagen – a potem dopiero zdecyduj, co chcesz robić. Przyjmowanie kolagenu w postaci specyfików będzie na pewno zdecydowanie łatwiejsze - chociaż tutaj w grę wchodzi też kwestia wyższej ceny. Nie jest to jednak dobry moment na to, aby przesadnie oszczędzać - w końcu chodzi tutaj o lepsze samopoczucie, poprawę wyglądu i możliwość poruszania się bez bólu.

Ocena artykułu

5
 
(0)
4
 
(0)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
0 z 0 głosów

0%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty