Truskawkowe nogi - 5 sposobów na podrażnienia po goleniu

Truskawkowe nogi  - 5 sposobów na podrażnienia po goleniu
Spis treści
  1. Nawilżaj odpowiednio skórę, by uniknąć podrażnień
  2. Postaw na urządzenia wysokiej jakości i dbaj o ich higienę
  3. Pamiętaj o złuszczaniu skóry przed depilacją

Podrażnienia skóry nóg po goleniu to problem, który dotyczy wielu kobiet. Niezależnie od stosowanej metody depilacji, zaczerwienienie skóry może utrzymywać się do kilku godzin. Czy można temu zaradzić? Jakie są domowe sposoby na tak zwane "truskawkowe nogi"?

Nawilżaj odpowiednio skórę, by uniknąć podrażnień

Należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry nóg zarówno przed depilacją jak i po niej. W przypadku depilacji maszynką bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry poprzez użycie pianki do golenia lub żelu pod prysznic. Dzięki temu poślizg maszynki jest większy i łatwiej uniknąć podrażnień. Kolejną ważną kwestią jest używanie balsamów lub kremów po goleniu. Podczas depilacji naruszana jest bariera ochronna naskórka, dlatego tak ważne jest odpowiednie nawilżenie.

Postaw na urządzenia wysokiej jakości i dbaj o ich higienę

Jeśli podrażnienie po goleniu to u ciebie norma, postaw na urządzenia wysokiej jakości, które zmniejszają prawdopodobieństwo truskawkowych nóg. Dobrym rozwiązaniem jest zakup depilatora z masażerem. Urządzenia tego typu można zazwyczaj używać zarówno na mokro jak i na sucho, a dzięki wbudowanemu masażerowi o wysokiej częstotliwości zmniejszysz prawdopodobieństwo podrażnień po depilacji.

Warto również pamiętać o utrzymywaniu urządzeń w należytej czystości. Dotyczy to szczególnie maszynek jednorazowego użytku, które wiele osób stosuje wielokrotnie. Jest to przyczyną gromadzenia się na ostrzu licznych bakterii, które mogą wywoływać między innymi zapalenie mieszków włosowych, skutkujące powstawaniem czerwonych krostek.

Pamiętaj o złuszczaniu skóry przed depilacją

Dobrym rozwiązaniem na właściwe przygotowanie skóry do depilacji jest również szczotkowanie jej na sucho. Metoda ta polega na złuszczaniu martwego naskórka poprzez wykonywanie masażu przy użyciu specjalnej szczotki. Dodatkowo zabieg ten pobudza krążenie, powodując, że skóra staje się jędrna i lepiej ukrwiona.

Jeżeli preferujesz klasyczne peelingi, jest to również bardzo dobre rozwiązanie – to pomoże  zmiękczyć włoski oraz pozwoli uniknąć ich wrastania. Dodatkowo, skóra będzie gładka i miękka w dotyku. Domowy peeling możesz również w łatwy sposób przygotować w domu - wystarczy mieszanka cukru i oliwy lub oleju kokosowego.

Podrażnienia na skórze i krostki po goleniu to częste zjawisko. Istnieje kilka rozwiązań, które pomogą rozwiązać problem tak zwanych truskawkowych nóg. Żeby mu zapobiec wystarczy pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry przed i po goleniu oraz o odpowiednim złuszczaniu naskórka przed depilacją. W tym celu można wykonać peeling lub szczotkowanie na sucho. Warto również zwracać uwagę na jakość używanych urządzeń. Niektóre z nich wyposażone są na przykład w masażer, dzięki któremu ryzyko podrażnienia jest mniejsze. Jeśli korzystasz z jednorazowych maszynek, pamiętaj, by regularnie je wymieniać.

 

Ocena artykułu

5
 
(0)
4
 
(0)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
0 z 0 głosów

0%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty