Praca w opiece w Niemczech: jak zdobyć zlecenie?

Praca w opiece w Niemczech: jak zdobyć zlecenie?

Odpowiedź jest prosta: praca dla opiekunek w Niemczech. Szczególne predyspozycje do niej mają właśnie Polki. Dlaczego?

Na czym właściwie polega praca dla opiekunek w Niemczech?

Choć dla nas, Polaków, utrzymywanie bliskich więzi z rodziną i opieka nad bliskimi jest czymś oczywistym, nie znaczy to, że jest tak wszędzie. W krajach zachodnich relacje rodzinne powoli się zamazują i stają się coraz mniej istotną częścią życia. Dlatego opiekunki z Polski są szczególnie doceniane, bo dbanie o bliskich przychodzi im naturalnie. Z łatwością spełniają obowiązki opiekunki, takie jak prowadzenie domu, przyrządzanie pysznych potraw czy pomoc w dbaniu o higienę osobistą seniora.

W pracy w opiece w Niemczech ważne są szczególnie takie cechy jak empatia, wrażliwość na potrzeby innych i chęć pomagania słabszym. Bez tych cech potencjalną opiekunkę czeka wyłącznie irytacja - zarówno z jej strony, jak i podopiecznego i jego rodziny.

Nie zawsze członkowie rodziny seniora mieszkają w tym samym domu, co on, jednak często rodzina mieszka w pobliżu i go odwiedza. Praca w opiece w Niemczech jest więc raczej dla osób otwartych, lubiących poznawać nowych ludzi i spędzanie z nimi czasu.

Jak rozpocząć pracę w opiece w Niemczech

Najbezpieczniejszą formą pracy jest zawarcie umowy z agencją opiekunek. Dzięki niej opiekunka jest chroniona na wielu polach. Klarowna umowa, ubezpieczenie zdrowotne, opieka koordynatora to tylko kilka z licznych korzyści, jakie otrzymuje opiekunka współpracująca z agencją.

Zanim jednak wybierzesz konkretną firmę, zaktualizuj swoje CV. Zwróć uwagę na poziom znajomości języka niemieckiego. Nie przekłamuj rzeczywistości, bo zawsze brak jakichkolwiek umiejętności wychodzi prędzej czy później i przerysowanie faktów szkodzi jedynie nam samym.

Po sporządzeniu życiorysu skontaktuj się z agencją opiekunek, np. Veritasem. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, a bezpieczeństwo i odpowiednie warunki pracy dla opiekunek w Niemczech są dla nas priorytetem. Każda opiekunka ma przypisanego koordynatora, otrzymuje druk A1 oraz kartę EKUZ. Odprowadzaniem składek zajmuje się nasz zespół.

Transport również dla opiekunki jest bezpłatny, a nasz kierowca odbierze Cię spod samych drzwi. Oferty pracy w opiece na stronie Veritas są jednymi z najatrakcyjniejszych na rynku: wynagrodzenie mieści się w przedziale 1600-2000 euro netto miesięcznie. Im lepsza znajomość języka niemieckiego, na tym lepsze zarobki można liczyć.

Zgłoszenia przyjmujemy przez telefon lub formularz na stronie. Odezwiemy się do Ciebie i zaprosimy na rozmowę. Nie musisz się jej obawiać – rozmowa ma umożliwić lepsze poznanie się nawzajem. Opiekunka ma okazję poznać pracowników firmy, rekruter zaś może dowiedzieć się więcej o opiekunce i dzięki temu jest w stanie odpowiednio dobrać jej umiejętności do oferty.

Jeśli uważasz, że praca dla opiekunek w Niemczech jest dla Ciebie, zgłoś się do nas. Dołącz do zespołu Veritas – pomagaj innym i przy tym dobrze zarabiaj. Czekamy na kontakt: Opieka Niemcy oferty.

Ocena artykułu

5
 
(0)
4
 
(0)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
0 z 0 głosów

0%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty