Pieluchy dla dorosłych na noc - skuteczna ochrona przy nietrzymaniu moczu

Pieluchy dla dorosłych na noc  - skuteczna ochrona przy nietrzymaniu moczu
Spis treści
  1. Ciężkie nietrzymanie moczu - znajdź odpowiedni środek ochrony
  2. Pieluchy dla dorosłych na noc - jak je zakładać i zmieniać?
  3. Pieluchy dla dorosłych na noc - jak je dobrać pod względem rozmiaru?
  4. Czy możliwa jest refundacja pieluch dla dorosłych?

Przy ciężkim i bardzo ciężkim nietrzymaniu moczu należy sięgnąć po skuteczne środki ochrony o superchłonnym wkładzie. To ważne, by odpowiednie zabezpieczenie było stosowane zwłaszcza na noc, gdy trudniej jest na czas skorzystać z toalety. Dowiedz się, jakie artykuły higieniczne wybrać i jak je właściwie dobrać pod względem rozmiaru.

 

Ciężkie nietrzymanie moczu - znajdź odpowiedni środek ochrony

Nietrzymanie moczu może mieć postać wysiłkową, naglącą lub mieszaną. Dolegliwość ta może mieć również różny stopień nasilenia, od lekkiego, kropelkowego popuszczania moczu do całkowitej inkontynencji. Przy bardzo nasilonym nietrzymaniu moczu, niezależnie od postaci tego schorzenia, przydatne są pieluchy dla dorosłych na noc, takie jak TENA Slip Plus, które mają najbardziej chłonny wkład i w przeciwieństwie do wielu standardowych pieluchomajtek dla dorosłych wykonane są z materiału podobnego do tkaniny, co zapewnia ścisłe dopasowanie i wysokie zabezpieczenie przed przeciekaniem. To bardzo ważne, ponieważ w nocy trudniej jest kontrolować ewentualne zawilgocenie piżamy czy materaca. Pieluchy dla dorosłych na noc gwarantują bezpieczeństwo i spokojny sen, mają też skuteczny system zapobiegania powstawaniu przykrego zapachu. Szybkochłonny wkład błyskawicznie wiąże wewnątrz nawet bardzo duże ilości moczu. Wysokiej jakości pielucha gwarantuje uczucie suchości oraz zapewnia cyrkulację powietrza i pozwala skórze oddychać. To bardzo ważne, ponieważ u osób leżących i dodatkowo cierpiących na nietrzymanie moczu łatwo o odleżyny. Pieluchy dla dorosłych sprawdzą się na noc, mogą być też stosowane na dzień. Są polecane zwłaszcza dla osób leżących i z ograniczeniami ruchowymi.

Pieluchy dla dorosłych na noc - jak je zakładać i zmieniać?

Pieluchy dla dorosłych, pomimo że mają wyjątkowo i szybko chłonny wkład, muszą być jednak zmieniane na czas, tak by zapobiec przepełnieniu i wyciekaniu zawartości. Konstrukcja pieluch dla dorosłych TENA umożliwia ich zmianę zarówno w pozycji stojącej, jak i leżącej. Produkt jest zaopatrzony w rzepy, które można wielokrotnie zapinać i odpinać, co pozwala uzyskać idealne dopasowanie. Dobrej jakości pieluchy dla dorosłych mają również wskaźnik wilgoci, który pokazuje, kiedy należy zmienić produkt.

Pieluchy dla dorosłych na noc - jak je dobrać pod względem rozmiaru?

Komfort snu jest bardzo ważny, dlatego pielucha stosowana na noc powinna być idealnie dopasowana pod względem rozmiaru. Pieluchy dla dorosłych TENA są dostępne w rozmiarach od XS do XL. Aby je właściwie dopasować, należy zmierzyć obwód bioder osoby, dla której są przeznaczone. Na opakowaniu podane są dokładne wartości ułatwiające odpowiedni wybór.

Czy możliwa jest refundacja pieluch dla dorosłych?

Tak, NFZ daje możliwość refundacji (częściowej lub całkowitej) pieluch dla dorosłych i innych środków na nietrzymanie moczu. Aby uzyskać dofinansowanie, należy poprosić lekarza o wypełnienie wniosku na platformie NFZ. Wniosek składany jest online, co ogranicza formalności do minimum.

 

Ocena artykułu

5
 
(0)
4
 
(0)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
0 z 0 głosów

0%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty