Perfumy o korzennej nucie

Perfumy o korzennej nucie
Spis treści
  1. Przenieś się do świata Orientu
  2. Egzotyczne składniki
  3. Podkreśl swoją atrakcyjność

Zapachy korzenne o egzotycznej nucie kocha się lub nienawidzi. Ich specyficzna woń jest różnie postrzegana ze względu na swoją intensywność i drażniący, pikantny aromat. Zwraca ona z pewnością uwagę dzięki nietuzinkowej mieszance składników i kojarzy się z dalekimi podróżami oraz kulturą orientu. Jakie składniki świadczą o ich wyjątkowości i do kogo szczególnie pasują?

Przenieś się do świata Orientu

Odległe kraje, typu Maroko, Indie czy Egipt, charakteryzują się nie tylko odmienną kulturą, językiem i zwyczajami, ale również innymi upodobaniami zapachowymi. Do tworzenia własnych woni inspiruje mieszkańców tego rejonu świata aromat przypraw sprzedawanych na bazarach, kadzideł, olejków i maści. Ogromne znaczenie ma tamtejsza roślinność, która pobudza zmysł węchu i jest umiejętnie wykorzystywana jako składnik perfum.

Wszelkie nuty korzenne są szczególnie urozmaicone olfaktorycznie i zapewniają ciepłą aurę, dlatego kojarzą się nam często z sezonem jesienno-zimowym. Perfumy lekkie, kwiatowo-owocowe, które sprawdzają się latem, nie odpowiadają miesiącom zimowym. Korzenne zapachy powinny otulać ciało i tworzyć odpowiednią atmosferę. Takie perfumy można znaleźć w perfumerii internetowej Neness. Osoby, wokół których roznosi się ta specyficzna woń, uważane są za zmysłowe, pełne pasji i pożądania.

Egzotyczne składniki

W skład tych uwodzicielskich, ale i niekonwencjonalnych perfum wchodzą korzenne nuty, które zazwyczaj używane są podczas produkcji męskich kosmetyków. Dlatego tego typu zapachy najczęściej kojarzone są z kobietami niezależnymi i odważnymi. Ich posiadaczki również wyróżniają się tajemniczością i zmysłowością. Jakie elementy wchodzą w skład tych kusicielskich mieszanek?

Mocne nuty, charakterystyczne dla kuchni wschodniej, również zawarte są we flakonikach, a wśród nich należy wymienić: cynamon, gałkę muszkatołową, drzewo sandałowe, imbir czy pieprz, które nadają zapachowi zjawiskowej pikanterii. Charakterystyczne są również szafran, kurkuma i kardamon, niezmiennie dodawane do potraw. Do łagodniejszych składników należy wanilia, która również używana jest jako afrodyzjak. Taka mieszanka komponentów daje bardzo charakterystyczną, pociągającą woń, znamienną dla kobiet o mocnym charakterze, wyróżniających się pewnością siebie.

Podkreśl swoją atrakcyjność

Ogromny wpływ zapachów na człowieka i podejmowane przez niego decyzje jest niezaprzeczalny. Dlatego należy pamiętać o dużym znaczeniu wybieranych przez nas perfum, gdyż stanowią one pewien wskaźnik decydujący o tym, jak będą nas postrzegać inne osoby. Warto zapoznać się z ich szeroką ofertą w drogerii internetowej Neness, gdzie z pewnością każdy znajdzie odpowiedni produkt odpowiadający indywidualnym preferencjom.

Nuty orientalne z pewnością będą odpowiadać kobietom pewnym siebie, pragnącym podkreślić swoją siłę, a nawet dominację. Kompozycje orientalno-drzewne sprawdzają się w sytuacjach, kiedy pragniemy podkreślić naszą zdecydowaną osobowość, np. podczas negocjacji czy rozmów kwalifikacyjnych. Zapachy kadzidlane świadczą o ciekawej osobowości, a nawet inteligencji. Jeśli użyjemy takiego perfumu na romantycznej randce, z pewnością zostaniemy odebrane jako kobiety pełne pasji i namiętności. Warto zatem pamiętać o tym, jak duże emocje wywołują zapachy oraz w jakim stopniu podkreślają naszą atrakcyjność.

 

Ocena artykułu

5
 
(1)
4
 
(0)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
5 z 1 głosów

100%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty

      Tagi: