Odkryj zalety płynące ze zmiany materaca na ortopedyczny

Odkryj zalety płynące ze zmiany materaca na ortopedyczny
Spis treści
  1. Materac ortopedyczny - jaki to?
  2. Materac ortopedyczny - kiedy warto się na niego zdecydować
  3. Ile kosztuje materac ortopedyczny

Materac ortopedyczny przyda się nie tylko osobom ze schorzeniami układu kostno-stawowego. Jest nieoceniony w profilaktyce dolegliwości związanych z kręgosłupem i stawami. Można też na nim spać po prostu dlatego, że jest wygodny, nawet jeśli brak wskazań medycznych.

Materac ortopedyczny - jaki to?

Materac ortopedyczny zasługuje na miano produktu klasy premium. Produkowany z pianki wysokoelastycznej zapewnia dużą wygodę i komfort spania, jednocześnie jest nieoceniony w przypadku problemów kostno-stawowych.

Przede wszystkim jest bardzo sprężysty, mimo iż nie ma w nim sprężyn. To zasługa wysokoelastycznej pianki poliuretanowej. Elastyczność materaca przekłada się bezpośrednio na dopasowanie do krzywizny ciała. Jeśli materac zrobiony jest z pianki termoelastycznej, kształt zostanie „zapamiętany” przez materac. Można śmiało powiedzieć, że tego typu materace to materace spersonalizowane.

Materac ortopedyczny rekomendowany przez: https://www.zdrowykregoslup.pl posiada kilka stref podparcia, by jak najdokładniej dopasować się do ciała swojego właściciela i zapewnić mu odpowiednie podparcie w strategicznych miejscach, szczególnie na linii od karku do bioder.

Materace ortopedyczny produkowane są z komponentów wolnych od alergenów. Pianka wykorzystana przy ich produkcji zapewnia odpowiednią wentylację i odprowadzanie wilgoci.

materac-ortopedyczny-kiedy-warto-sie-na-niego-zdecydowac.jpg

Materac ortopedyczny - kiedy warto się na niego zdecydować

Teoretycznie każdy może spać na materacu ortopedycznym, choćby w ramach profilaktyki chorób kręgosłupa.

Wskazaniem do zmiany zwykłego materaca na ortopedyczny są problemy z kręgosłupem, stawami, a także choroby krążenia i problemy z nieuregulowanym ciśnieniem. Poranne pobudki z bólem głowy, niewyspanie, sztywność karku, bóle pleców, bioder, drętwienie nóg – to wszystko są sygnały świadczące o problemach z jakością snu.

Materac ortopedyczny wskazany jest też dla osób po wypadkach i urazach, będących w trakcie rehabilitacji, oraz dla osób przewlekle chorych, niewstających z łóżka. Dobrze dobrany materac nie tylko zagwarantuje wygodę, ale też spowolni powstawanie odleżyn.

Ile kosztuje materac ortopedyczny

Przyjęło się sądzić, że wszelkie produkty specjalistyczne, szczególnie medyczne, kosztują więcej niż analogiczne produkty bez przeznaczenia leczniczego. W przypadku materaców ta teoria niekoniecznie się sprawdza.

Na cenę materaca wpływa wiele czynników, między innymi jego wielkość. Dlatego nie można dać się zwieść przekonaniu, że każdy materac ortopedyczny kosztuje kilka tysięcy złotych. Może tak być, ale nie musi. Ponadto materace ortopedyczne objęte są niższą stawką VAT, wynoszącą 8, a nie 23%, stąd ich cena ma prawo być niższa.

Przykładem niedrogiego materaca ortopedycznego jest Hilding salsa. Jego cena jest wręcz zaskakująco niska, bo materac jednoosobowy kosztuje mniej niż tysiąc złotych, a dwuosobowy mniej niż półtora tysiąca. Co dostajemy w tej cenie?

– siedem stref twardości – a co za tym idzie – optymalne dopasowanie do kształtu ciała,

– piętnaście lat gwarancji – w praktyce oznacza to, że materac jest niezniszczalny przy normalnym użytkowaniu,

– certyfikowaną jakość gwarantującą przydatność dla osób potrzebujących materaców ortopedycznych,

– dwa rodzaje pianki – termo i wysokoelastyczną,

– zdejmowalny pokrowiec, który można uprać.

Więcej rodzajów materaców ortopedycznych można znaleźć w sklepie sennamaterace.pl.

Ocena artykułu

5
 
(0)
4
 
(0)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
0 z 0 głosów

0%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty